fbpx

У Коломиї дали старт будівництву дзвіниці за сприяння Андрія Іванчука

Суспільство 09:21, 02.03, 2019

Вчора, 1 березня, у Коломиї відбулася непересічна історична подія – заклали капсулу під будівництво дзвіниці біля церкви Св. Йосафата. Роботи проводяться за сприяння коломиянина, народного депутата Андрія Іванчука та БФ "Покуття".

Дзвіницю планують звести до храмового свята Коломиї – 19 серпня – так, як три роки тому БФ "Покуття" за ініціативою Андрія Іванчука збудував світломузичний фонтан, пише Дзеркало Коломиї.

Дзвіниця матиме 51 дзвін, їх виготовляють у Голландії. Коломия розпочинатиме день з гімну України, який лунатиме з дзвіниці.

"Дзвіниця буде повністю автоматизованою, її об’єднають з годинником на ратуші – буде такий собі передзвін, – розповідає фундатор Андрій Іванчук. – Ми плануємо запрошувати видатних музикантів, які гратимуть на карильйоні. І я впевнений, що кожне свято відбуватиметься за участі нашої дзвіниці і вона відіграватиме значну роль у духовному житті міста".

"Також велике значення має спосіб вилиття дзвонів, щоб через 100 – 200 років вони так добре звучали, як на момент встановлення. І для цього ми обрали найкраще, що зараз є у світі", – наголосив Андрій Іванчук.

У червні розпочнеться монтаж, а на День міста – освячення та відкриття ще однієї візитівки Коломиї – дзвіниці.

"Будівництво дзвіниці – це відновлення нашої історії",, – наголосив правлячий Архієрей Коломийської єпархії УГКЦ Кир Василій (Івасюк).

"Колись на цьому місці була дзвіниця і в 1946 році її не стало. Її зруйнували. Зараз ми живемо в часи незалежної України, і ці речі потрібно відновлювати.

Хотілося б, щоб ця дзвіниця так само зайняла достойне місце. Цей проект, який я бачив, направду гарно зроблений. І це заслуга коломиянина Андрія Іванчука.

Направду, цей чоловік робить дуже багато для нашого міста. Хочеться, щоб Коломия гордилася і цінувала таких людей, які дбають за те місто, звідки вони походять", – наголосив владика Василій Івасюк.

Також він повідомив журналістам, що планується, що дзвіницю освячуватиме Блаженніший Святослав.

"Наше місто має притягувати людей, його потрібно розвивати. Це джерело талантів, скарбниця самородків, направду Коломия – столиця Покуття, прекрасне місто, тому потрібно зберегти те, що є, і збудувати щось нове.

Дзвони кличуть людей. Вони не дзвонять, вони промовляють. Хтось іде до шлюбу, захисники повертаються зі сходу України – дзвони по-іншому говорять. І я щиро дякую вам, пане Андрію, що ви взялись за той важкий хрест. Сьогодні тут є ваша мама, і вона гордиться вами.

Всі речі, які ви робите, мають неабияку вагу для коломиян, для гостей міста, щоб люди не виїжджали за кордон, а приїжджали сюди", – зазначив владика.

"У мене була мрія повернути цю будівлю, щоб вона повернулася в те русло, яке розпочалось 1772 року, як свідчать історичні дані. І перебудовуючи тоді ще магазин, хотів повернути будівлі давній вигляд італійського архітектора Меретина, який проектував цей костел. Але чого не вистачало цій церкві, то це дзвіниці, яка колись тут була споруджена… Щоб містяни чули її звучання та щоб той звук дзвонів долинав до центральної частина міста. Сьогодні багато політиків вкладає кошти в білборди по всій Україні, і я дякую депутату Верховної Ради Андрієві Іванчуку, коломиянину, що він не в білборди вкладає гроші, а в наше місто Коломию, хоче надати архітектурної привабливості тим будівлям, що є збережені, і тим, які потрібно поновити. Мудра людина, з мудрими поглядами і планами для нашого міста", – сказав отець Володимир Касіян, парох церкви св. Йосафата.

 

На правах реклами

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: