fbpx

У Коломиї педагогів навчали протидіяти булінгу

Суспільство 12:18, 27.01, 2019

22 – 24 січня завдяки співпраці і домовленості управління освіти Коломийської міської ради і проекту "Альтернатива насиллю" (AVP в Україні), що є частиною міжнародної миротворчої програми Alternatives to Violence Project (AVP), було проведено тренінгову програму "Профілактика булінгу в шкільному середовищі".

У навчанні взяли участь 16 представників від загальноосвітніх навчальних закладів Коломиї, повідомляється на сторінці Управління освіти Коломийської міської ради.

Тренінг проходив у Коломийському педагогічному коледжі.

Булінг або цькування – це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, метою якої є завдання шкоди, виклик страху, тривоги або ж створення негативного середовища для людини.

Найвиразнішою ознакою цькування є довготермінове відторгнення дитини її соціальним оточенням. Причин – безліч, а жертвою може стати кожен, хто не вписався у рамки того чи іншого колективу.

Важливо, що жертвами є обидві сторони насильницької поведінки. В Україні, згідно з дослідженням, проведеним для UNICEF, з булінгом зіткнулися 89% школярів.

Реформа освіти в Україні націлена на те, аби перетворити школу на безпечний простір, де немає насильства і цькування, створити атмосферу довіри і взаємоповаги.

Школа – це місце, де має розкритись талант кожної дитини. Тому сьогодні для України надзвичайно важливим є процес підготовки школярів, їхніх батьків та вчителів до протистояння проявам булінгу у школах, а також до зустрічі з дітьми із особливими потребами, які частіше за інших потрапляють у зону ризику підліткового булінгу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: