fbpx

У Коломиї під тиском громади зачинили і опечатали церкву Московського патріархату

Суспільство 20:29, 05.06, 2017

З ініціативи громадських активістів від міської ратуші до символічної Могили борцям за незалежність України пройшла велелюдна хода, в якій взяли участь представники різних політичних партій та громадських організацій, духовенство УГКЦ, представники депутатського корпусу та виконавчих структур.

Про це повідомляє прес-служба Коломийської міської ради.

Після панахиди представники духовенства увійшли до церкви Благовіщення, де після нетривалих перемовин з правлячим парохом здійснили богослужіння. Нагадаємо, у храмі здійснює богослужіння громада УПЦ (Московського патріархату). 

"В країні війна, а московський патріархат керується ідеями загарбника, тому ми не хочемо, щоб коломийська святиня мала якийсь зв'язок із окупантами!" – обурювалася громада міста. 

У Коломиї під тиском громади зачинили і опечатали церкву Московського патріархату 1

Коли у церкві закінчилась вечірня і парафіяни розійшлись, вхід до храму опечатали. Завтра планують створити робочу групу у складі представників усіх парафій міста та району.

"Без конфліктів, криків й сутичок коломияни звернулися до вірян і наставників церкви з єдиним: дозволити всім містянам відвідувати церкву, адже наразі багатьох патріотів зупиняє підпорядкованість Благовіщенської церкви московському патріархату", – йдеться у повідомленні міськради. 

Щоб уникнути конфліктів, представники влади, громадських активістів, священнослужителів різних конфесій та силових структур провели тривалі консультації, внаслідок яких було прийняте таке рішення: 

– будь-які богослужіння в церкві тимчасово припинити; 

– створити робочу групу з представників різних конфесій, влади, представників депутатського корпусу, які вже у вівторок повинні провести першу зустріч з метою віднайдення шляхів виходу з цієї ситуації. 

"Таким чином Коломия вкотре показала свою цивілізованість: без криків та сутичок, без силового протистояння складне питання розв'язане", – повідомляє прес-служба.

Нагадаємо, питання патріархальної приналежності Благовіщенської церкви порушив атовець Василь Кузьмин, його підтримали депутати Коломийської міської ради на травневій сесії. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: