fbpx

У Коломиї послові Канади подарували писанку з розписом з села, звідки походять його корені

Політика 08:35, 12.03, 2017

Вчора Коломию з офіційним візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук.

У Національному музеї Гуцульщини і Покуття ім. Кобринського йому провели пізнавальну екскурсію, ознайомивши з історією краю, пише "Дзеркало Коломиї".

Опісля відбулася зустріч з керівництвом міста. Зокрема, йшлося про реалізацію проекту ПРОМІС у рамках двосторонньої співпраці, який в Коломиї впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів за рахунок коштів уряду Канади з кінця 2015-го до 2020 року.

Міський голова Ігор Слюзар на зустрічі з Романом Ващуком відзначив значну підтримку Канади та подякував за важливий візит для Коломиї.

"В України з Канадою склалися не просто дружні, а братні відносини. Ми дякуємо вам за ту велику підтримку, яку надаєте нашій країні у боротьбі з агресором на Сході, – наголосив Ігор Слюзар. – Щодо самої Коломиї, то ми розпочали велику роботу з проектом ПРОМІС. Зокрема, розробляємо стратегію міста, здійснюємо проект "Відкрите місто" та реалізовуємо проект "Громадський бюджет". Дякуємо канадським муніципалітетам за підтримку у впровадженні таких важливих та дієвих проектів для Коломиї".

Роман Ващук – етнічний українець, працює Послом Канади в Україні з 2014 року. Коломия, каже, для нього близька й тут почувається, як удома. Батько Романа Ващука родом з села Білі Ослави Надвірнянського району, а корені його дружини походять з села Княждвір, що на Коломийщині.

"Для мене дуже приємно сьогодні тут бути. Я почуваюся, як вдома. Я вже відвідував Коломию раніше, навіть написав в музеї писанку. Але цього разу мій візит офіційний у зв’язку з реалізацією проекту ПРОМІС. А ще торік виповнилося 125 років від часу переселення українців у Канаді, – розповідав Роман Ващук. – Я дізнався, що в Коломиї є один мікрорайон, який називають "Канадою"… В Канади й України – близькі зв’язки, і ми це показуємо”.

Посол також розповів, що зранку, перед відвідинами музею, оглянув будівництво заводу "Леоні" у Коломиї: "Хоч його будує німецька компанія, але це очевидно пов’язує нас в такий трикутник. Бо зараз Канада одночасно ратифікує угоди з вільної торгівлі з Україною та Європейським Союзом". 

Роман Ващук відзначив туристичну привабливість Коломиї та Прикарпаття. 

"У мене сьогодні унікальні враження від Національного музею Гуцульщини і Покуття. Люди в Канаді знають Коломию через коломийки, які особливо популярні у західній частині країни. Наш проект ПРОМІС також має на меті підвищити туристичний профіль Івано-Франківщини, зокрема й Коломиї".

Окрім реалізації проекту ПРОМІС, посол розповів про важливий проект для сільського населення з розвитку молочного бізнесу в Україні, який підтримує діючі та нові кооперативи:

"Цей проект діє для того, щоб люди могли з більшою вигодою для себе виробляти і продавати молоко, створюючи сімейні ферми, тобто переходячи до малого бізнесу". 

Після реалізації ПРОМІСу у Коломиї у місцевої влади є ідея за кошти проекту реалізувати ініціативу будівництва комплексного приміщення перед кінотеатром ім. Ірчана. Там мали б розмістити інформаційний центр для туристів, залу для делегацій та громадські туалети. Реалізація такої ініціативи мала б вплинути на економічний розвиток міста.

Ця ідея сподобалася Послу Романові Ващуку. Власне, сам уряд Канади зацікавлений у тому, щоб після реалізації їхніх проектів у містах залишалися структури, які будуть працювати на благо громади надалі.

Наприкінці зустрічі в музеї Ігор Слюзар запросив Романа Ващука відвідати цьогорічний фестиваль "Писанка" у Коломиї. А генеральний директор музею Ярослава Ткачук символічно подарувала Послові писанку з розписом з села, звідки походять його корені, – з Білих Ослав.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: