fbpx

У Коломиї встановлять інсинератор для утилізації медичних відходів

Суспільство 10:28, 30.11, 2016

На громадських слуханнях у Коломиї проголосували за встановлення інсинератора на території ТзОВ "БМГ" на вулиці Аеропортній.

Із 76 присутніх двоє коломиян утрималось, троє проголосувало проти, а решта підтримали встановлення цього приладу для спалювання біовідходів, інформує прес-служба Коломийської міської ради.

Інсинератор "Muller" купили у 2013 році, однак досі не встановили. Медики наголошують на необхідності такої установки для Коломиї, адже щодня в усіх лікувальних установах міста накопичується багато медичних відходів, які за правилами обов’язково необхідно утилізувати. Це і відходи, що виникають у результаті медичного огляду хворих на туберкульоз, ВІЛ-СНІД, та інші небезпечні залишки.

Головний лікар Коломийського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Володимир Мельничук, головний лікар Коломийської ЦРЛ Ірина Садов’як, головний лікар Коломийської дитячої лікарні Олег Токарчук на громадських слуханнях висловлювалися за встановлення в Коломиї такого ліцензованого устаткування, тим більше, що його вже закуплено і було б безгосподарно не користуватися.

Найбільше коломиян непокоїло, чи не вплине розміщення інсинератора на екологічну ситуацію в тому мікрорайоні, де й так уже близько сміттєзвалище. Перший заступник голови райдержадміністрації Нестор Печенюк запевнив, що такі давно функціонують у Львові, Хмельницькому, до того ж там вони розміщені практично в середмісті. Крім того, інсинератор доволі мобільний, площею близько 18 квадратних метрів, це фактично контейнер, і його легко можна перемістити в інше місце. Також обов’язково безпечність устаткування встановлює державна екологічна експертиза. Громада може контролювати процес встановлення такої установки і надалі слідкувати за тим, як усе працює. А також ознайомитися із тим, чи насправді безпечні інсинератори у Львові й Хмельницькому. До того ж термічну утилізацію біовідходів буде здійснювати не приватна фірма, а державне підприємство. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: