fbpx

У Коломиї заборонили завіз свиней із Одеської, Хмельницької та Чернівецької областей

Суспільство 17:01, 17.06, 2016

У Коломийській міській раді обговорили ситуацію з захворюванням на африканську чуму свиней у сусідній Чернівецькій області та про заходи попередження цього лиха в Коломиї.

Йшлося про те, що у Новоселицькому районі на Чернівеччині знищено півтори тисячі свиней. Шлях зараження тварин не встановлено. Це могло трапитися через воду, корм або збудник могла занести людина. Крім цього випадку, в Україні зареєстровано таке ж захворювання свиней у Полтавській, Одеській, Сумській, Хмельницькій областях.

Фахівці попереджають про загрозу занесення збудника на територію міста. Тому просять коломиян бути дуже обережними і уважними, не купувати сільськогосподарську продукцію на стихійних ринках, вимагати від продавців м’яса довідки із лабораторії. Бо в разі виявлення цього лиха заходи для ліквідації коштуватимуть міському бюджету величезних затрат.

Державна надзвичайна комісія при Коломийській міській раді на засіданні вирішила заборонити завіз до Коломиї свиней із неблагополучних та загрозливих районів Одеської, Хмельницької та Чернівецької областей. Особливо посилять контроль за продукцією у м’ясному павільйоні, а на Торговиці (ТзОВ "Колос") перевірятимуть ветеринарні документи для торгівлі живими свиньми.

Вживатимуть заходів, щоб не допустити торгівлі продуктами тваринного походження у невстановлених місцях. Контролюватимуть і за переміщенням живих тварин. Поліція й муніципальна дружина перевірятиме ветеринарні документи. Керівники свиногосподарств району отримали вказівку дотримуватися закритого режиму роботи своїх господарств, вивозити або ввозити свиней чи інших тварин лише з дозволу управління Держспоживслужби. 

Також тих, хто займається відгодівлею свиней, просять не використовувати як корм харчові відходи без попереднього 30-хвилинного кип’ятіння. У випадку захворювання чи загибелі свиней обов’язково слід повідомляти Держспоживслужбу.

Нагадаємо, надзвичайна протиепізоотична комісія при Івано-Франківській ОДА розробила комплекс заходів, щоби не допустити поширення на території області африканської чуми свиней.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: