fbpx

У Коломиї запаслися дезінфікуючими засобами на випадок африканської чуми свиней

Суспільство 18:26, 28.02, 2017

План попередження занесення збудника африканської чуми свиней на територію міста обговорювала на засіданні Державна протиепізоотична комісія при Коломийській міській раді.

Як відомо, нещодавно зареєстрували захворювання дикої свині на африканську чуму в селі Рибному в Тисменицькому районі нашої області в спеціалізованому лісо-мисливському господарстві “Чорний ліс”. Тож, за словами Івана Бежука, в. о. начальника управління Держпродспоживслужби, ми не можемо виключити загрозу занесення збудника цієї хвороби на територію Коломиї, адже вогнище знаходиться від нашого міста на віддалі трохи більше 70 км. Основним джерелом постачання м’яса на коломийський ринок є господарства Чернівецької та Тернопільської областей, де також було виявлено випадки африканської чуми свиней. Найбільший фактор передавання збудника – людський, інформує прес-служба Коломийської міської ради.

Члени комісії застерігають коломиян бути обережними, не купувати м’ясо у невстановлених місцях та на стихійних ринках, без ветеринарних документів. Негайно у випадку захворювання свиней повідомляти управління Держпродспоживслужби та міську лікарню держветмедицини. Адже карантинні заходи у разі виявлення АЧС – дуже жорсткі, і за їх невиконання передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність.

Щоб запобігти АЧС у Коломиї, управління Держпродспоживслужби розповсюджує інформаційні листівки, повідомлення про особисту відповідальність за недотримання ветеринарно-санітарних умов при утриманні, закупівлі, транспортуванні живих свиней, переробці та реалізації м’яса. Керівників ринків повідомлено про обмеження завезення свиней із місцевостей, де виявлено збудник хвороби, а з інших областей – без запиту про епізоотичне благополуччя господарства-постачальника та дозволу головного державного інспектора Держпродспоживслужби. У місті створено резерв дезінфікуючих засобів, спецодягу та взуття, закуплено ранцеві оприскувачі та ін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: