fbpx

У Коломиї збирають вироби народних майстрів для допомоги бійцям АТО

Суспільство 15:23, 13.08, 2014

У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського збирають вироби народного мистецтва, аби потім продати їх на доброчинному аукціоні. Всі вилучені кошти активісти спрямують на допомогу бійцям у зоні АТО.

Ініціатори акції – ГС "Рада національно-демократичних сил" спільно з музейниками – придбають за виручені кошти необхідні речі для української армії, інформує кореспондент "Коломийських ВІСТЕЙ".

Зараз вони збирають народні вироби та просять коломиян посприяти їм у цій справі. Працівники музею кажуть, що до виробів народного мистецтва можна віднести не тільки зроблене майстрами, а й будь-ким із мешканців регіону. Це може бути вишивка, гачкована чи в’язана серветка, вирізьблена шкатулка та інше.

Народні вироби1.jpg

Після аукціону, який відбудеться у Києві, майстри зможуть дізнатися, за скільки було придбано їхню роботу. Наразі, за словами музейників, до акції долучилося небагато митців.

Найчастіше коломияни жертвують вироби з глини. Це глечики та дзвіночки, тарілки різної форми й розміру і навіть малесенькі мисочки з портретами українських гетьманів. До слова, їх для аукціону принесли гончарі Надія і Сергій Никоровичі та мисткиня Ганна Вінтоняк.

Народні вироби3.jpg

Долучився до доброчинної акції й відомий коломийський художник Микола Семеняк. "Картина із зображенням гірського пейзажу не зможе залишити без уваги покупців на аукціоні", – наголошують музейники.

Після закінчення збору виробів мистецтва голова секретаріату ГС "Рада національно-демократичних сил" Ольга Баранецька передасть їх до столиці. Що саме будуть закуповувати на зібрані кошти, достеменно невідомо. Адже ситуація в країні змінюється щодня, а потреби українських солдат разом з нею.

Організатори акції закликають коломиян не бути байдужими та допомогти українській армії.

 Принести свої вироби до музею можна до п'ятниці, 15 серпня. 

3toTUDSgTEo.jpg

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: