fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • У конфлікті довкола коломийської церкви Благовіщення Пресвятої Діви Марії апеляційний суд став на бік вірян Московського патріархату

У конфлікті довкола коломийської церкви Благовіщення Пресвятої Діви Марії апеляційний суд став на бік вірян Московського патріархату

Суспільство 19:12, 04.10, 2017

Сьогодні, 4 жовтня, в Івано-Франківському окружному адміністративному суді відбулося судове засідання щодо церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці в Коломиї.

Релігійна організація "Релігійна громада Української Православної Церкви Благовіщення Пресвятої Діви Марії м. Коломия" подала позов до міського голови Коломиї Ігоря Слюзаря та начальника Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області Остапа Білейчука з приводу конфлікту, який виник навколо церкви УПЦ МП у червні, інформує Бліц-Інфо.

Представники УПЦ вимагали від суду визнати дії поліції протиправними, а також визнати протиправними та скасувати розпорядження міського голови Коломиї про створення робочої групи з питань конфесійної приналежності церкви та її рішень.

На засідання суду з'явились тільки представники православної церкви та їх захисник. Представників від міської ради та поліції не було. Суддя Віктор Гундяк розглянув справу, а після повернення з нарадчої кімнати зачитав Постанову суду.

"Розглянувши справу за позовом Релігійної організації "Релігійна громада Української Православної Церкви Благовіщення Пресвятої Діви Марії м. Коломия" до міського голови міста Коломиї, начальника міського відділу поліції, суд постановив: позов задовольнити частково. Визнати протиправними дії начальника Коломийського віділу поліції в частині застосування превентивного поліцейського заходу: вимоги залишити місце проведення богослужінь, обмеження доступу релігійній громаді до культової споруди та її опечатання. Визнати протиправними і скасувати рішення робочої групи з питань конфесійної приналежності церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці, утвореної згідно з розпорядженням міського голови в місті Коломиї. В задоволенні позову в іншій частині відмовити", – йдеться у постанові.

Також суд постановив стягнути з Коломийського відділу поліції та міської ради Коломиї на користь релігійної громади по 1600 гривень судових витрат. Постанова набере сили після закінчення терміну оскарження. 

Нагадаємо, у Коломиї 5 червня цього року під тиском громадськості зачинили і опечатали унікальну пам'ятку дерев'яної архітектури – церкву Благовіщення Пресвятої Богородиці, яка перебуває в користуванні релігійної громади УПЦ (Московського патріархату). Коломияни вимагали повернути церкву до Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. Представники Коломийської міської ради, громадських організацій, релігійних громад різних конфесій створили робочу групу і домовилися, що вирішать долю храму-пам'ятки без конфліктів. 7 червня 2017 року Коломийський міський голова підписав розпорядження № 206-р "Про утворення робочої групи з питань конфесійної приналежності церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці". Відтак робоча група визначила години відправ біля храму між конфесіями. Однак громада УПЦ МП оспорила розпорядження в суді. 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: