fbpx

У Косові місцева майстриня представила понад тридцять вишиванок ручної роботи на етнодефіле. ФОТО

Суспільство 15:34, 30.04, 2018

Музей народного мистецтва і побуту Гуцульщини у Косові на Прикарпатті запросив містян на сучасне етнодефіле. Понад тридцять сорочок та суконь, оздоблених ручною вишивкою, представила Галина Крицкалюк – майстриня з села Смодна на Косівщині.

Галина Крицкалюк за освітою інженер, вишивкою ж  захоплюється з дитинства. Авторка вже багато років очолює будинок культури у рідному селі, майстриня докладає багато зусиль для популяризації народних традицій та вишивки, зокрема. Організовує зустрічі молоді, виступи фольклорних колективів та етновечірки.

Як згадує Галина Крицкалюк, спочатку вишивка була для неї хобі у вільний час. Згодом це захоплення переросло ще й у засіб додаткового заробітку – стали з’являтися замовлення та пропозиції представляти одяг на виставках і етнопоказах. Вишивальниця працює над  створенням сорочок вечорами, часто до пізньої ночі. Їх оздоблення народжується під впливом орнаментів традиційного гуцульського вишиття. Також авторка творчо інтерпретує взірці вишивок з сучасних журналів, змінюючи кольорову гаму та крій виробу. 

Своєрідною родзинкою показу в музеї стали декілька комплектів парних сорочок для чоловіка і дружини. У Галини Крицкалюк такі сорочки часто замовляють для наречених. Особливо популярні серед молодят вишиванки з оздобленням у блакитних кольорах.  

Одяг для музейного етнодефіле вишивальниця створювала близько двох років. Гості, що завітали на показ, дуже тепло зустріли і колекцію олягу, і її авторку. Особливий стиль та високий художній рівень представлених моделей нікого з присутніх не залишив байдужим.

Вікторія Яремин,

завідувач Косівського музею народного

мистецтва і побуту Гуцульщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: