fbpx

У кожному з районів Прикарпаття буде власна програма боротьби з борщівником Сосновського

Суспільство 14:10, 02.07, 2015

До боротьби з борщівником Сосновського, який завдає значної шкоди здоров'ю людини, в області залучені працівники управління ДСНС, водних ресурсів, служби автомобільних доріг.

За кожним із районів для надання організаційної допомоги у знищенні рослин борщівника закріплені керівники і спеціалісти департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

За словами директора департаменту Марії Савки, наразі найбільше борщівник розповсюджений у Рожнятівському, Рогатинському, Надвірнянському, Тисменицькому, Калуському, Галицькому, Богородчанському районах. Він в основному проростає на узбіччях автомобільних та залізничних доріг, у меліоративних каналах, на територіях тваринницьких ферм, які не використовуються або зруйновані, необроблюваних землях, присадибних і дачних ділянках, берегах водойм.

На територіях, де проростає борщівник, проводять скошування, підрізання і зрізування товстих коренів рослини, здійснюють обробіток ґрунту, застосовують гербіциди. Знищувати борщівник саме зараз – небезпечно. Потрапляючи на ділянки шкіри людини, сік отруйної рослини спричиняє значні опіки.

Водночас, як наголошують у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, існує об'єктивна потреба прийняття у кожному з районів окремих програм боротьби з борщівником Сосновського, що дасть можливість додатково закласти у місцевих бюджетах кошти на гербіциди, інші методи знищення, а також інвентаризувати землі, де росте ця культура.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: