fbpx

У Крихівцях неповносправні діти грали у футбол. ФОТО

Суспільство 21:37, 01.07, 2015

29 червня на спортивному майданчику Крихівців відбувся VІ товариський футбольний матч для молоді з обмеженими функціональними можливостями.

Футбол об’єднав понад 80 осіб, серед яких набувачі "Центру для дітей, підлітків та молодих дорослих з обмеженнями", що діє на базі Франківського Карітасу, та неповносправна молодь з ГО "Довір’я" (Бурштин). Повболівати за спортивні успіхи дітей прийшли їхні батьки, а також представники Карітасу Фульда з Німеччини.

У товариських матчах неповносправної молоді завжди перемагає дружба. Так було і цього разу, адже для молодих інвалідів найважливішою є не перемога, а можливість рухатись, грати в команді, відчувати підтримку вболівальників.

"Наші діти радіють кожній можливості грати у футбол. Це вже другий матч, в якому ми беремо участь завдяки Івано-Франківському Карітасу,  розповідає Наталія Кец, керівник ГО "Довір’я" з Бурштина. – Діти дуже щасливі, бо цього разу мають справжню форму. Взагалі, діти з обмеженнями дуже мало рухаються, не так легко їх змусити робити фізичні вправи. Коли вони в команді, це зробити значно легше. Ми дуже вдячні, що можемо їх заохотити футболом. На початку роботи нашого центру не всі діти могли навіть присісти. Хоч їм вже переважно 25-27, вони не займалися фізкультурою".

Фізкультура та спорт є одним зі шляхів залучення молоді з вадами розумового розвитку в активне соціальне життя і професійну діяльність. Кожен такий матч є не просто веселою грою, а й сприяє їхній фізичній, психологічній та соціальній реабілітації. Дуже часто молоді інваліди позбавлені широкого кола спілкування, є невпевненими у собі та відчувають себе непотрібними суспільству. Дух змагання, позитивні емоції в ситуації успіху, розширення соціального досвіду – все це створює сприятливе середовище для більш ефективної соціальної інтеграції неповносправної молоді та позитивно впливає на різні сфери їхньої життєдіяльності.

"Футбол дає мені здоров’я і гарний настрій. Ми в Карітасі граємо у футбол вже 6 років. Я вболіваю за український футбол. Незважаючи на те, що в Україні війна, нас не перемогти. Переможе Україна!"  каже перед початком матчу Олег Раджук, капітан футбольної команди неповносправної молоді з Карітасу.

Олег – один з найактивніших гравців у футбол. На жаль, не всім під силу так вправно бігати, як Олег, і координувати свої рухи. Але чим більше тренувань, тим позитивніший результат. Фізичному здоров’ю молоді з особливими потребами в Карітасі приділяють велику увагу, тому тренування та вдосконалення навиків гри в футбол проводяться систематично на базі Карітасу в облаштованому спортивному та тренажерному залах.

Традиційно цього року захід підтримала обласна федерація футболу на чолі з Тарасом Климом та сільський голова Крихівців Василь Влашин.

Захід відбувся в рамках проектів "Центр для людей з обмеженими можливостями" та "Створення базових структур самодопомоги в Івано-Франківській області" за фінансової підтримки Карітасу  архиєпархії Відня (Австрія), Карітасу єпархії Фульда та "Акції Людина" (Німеччина).

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: