fbpx

У Львові робитимуть операції з пересадки кісткового мозку

Здоров'я 08:37, 19.10, 2016

На базі Інституту патології крові та трансфузійної медицини у Львові відкрили Центр трансплантації стовбурових клітин.

Наразі пацієнтів ще не приймають. Саме формують команду лікарів, які перейматимуть досвід у закордонних колег.

Відкриття такого центру стало можливим завдяки допомозі благодійників, інформує Захід.нет.

Пересадка клітин кісткового мозку дає шанс на одужання хворих на лейкемію. Пацієнтам трансплантують клітини, аби відновити втрачені після хіміотерапії. Досі в Україні таким займався лише один центр у Києві. Тож більшість пацієнтів змушені були звертатися до закордонних клінік. 

"На жаль, на 2014 рік в нас було заплановано кошти при доларі 8 на реконструкцію будівлі, на будову, організацію великого центру і 1,5 млн на лабораторію. На жаль, у зв’язку з початком тих військових подій, які є в Україні, кошти не були виділені", – розповідає директор Інституту патології крові НАМН України Василь Новак.

Одночасно у Львові зможуть лікувати трьох людей. До повного одужання пацієнти перебуватимуть у центрі близько півтора місяця. Скільки це коштуватиме – не знають. Однак, запевняють, в Україні пересадити клітини дешевше у кілька разів. За кордоном ціна коливається від 50 до 100 тисяч євро.

"В Україні видаткові матеріали на трансплантацію стовбурових клітин – це близько 200 тис. грн. Тобто це є загальна сума, яка витрачається на проведення однієї аутотрансплантації. Для підготовки пацієнта, перебування пацієнта – ну це є сума приблизна", – говорить керівник центру трансплантації стовбурових гемопоетичних клітин Орест Тушницький.

Для перебування пацієнтів вже обладнали 3 бокси, в яких є найнеобхідніші апарати.

"Весь центр розділений на дві половини: умовно чиста, де буде знаходитись ординаторська та персонал. І чиста половина, де буде безпосередньо знаходитись пацієнт. Тут буде розташований сестринський пост, яка буде слідкувати, буде виведено моніторування кожного пацієнта", – пояснює директор Інституту патології крові НАМН України Василь Новак.

Частина медиків вже пройшла стажування за кордоном.

Щороку пересадки кісткового мозку потребують близько 160 тисяч українців. Лише за останні півроку до фонду "Крила надії", який допомагає збирати кошти на лікування, звернулося семеро людей, хворих на онкологію.

"Всі пацієнти, кому потрібна донорська пересадка, змушені їхати за кордон. І це величезні кошти. Тому ми дуже тішимося, що такі бокси нарешті відкриваються у Львові», говорить директор благодійного фонду «Крила надії» Наталія Ліпська.

Наразі, центр проводитиме лише аутотрансплантації – тобто, пацієнтам пересаджуватимуть лише їхні власні клітини, без допомоги донорів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: