fbpx

У мережі опублікували відео, як більшовики вдруге окупували Станіслав

Наша історія 16:43, 11.09, 2017

Програма “Оцифрований Франківськ” показує кадри історії міста, які збереглися на кіноплівці. У мережі опублікували фрагмент кінохроніки за липень 1944 року, коли у місто Станіслав вдруге входить Червона армія.

В пропагандивному німому сюжеті, де люди начебто вітають нових визволителів, бачимо не тільки солдатів, а й види міста з висоти пташиного польоту, вокзал, пошкоджені мости, поштамт та ратушу, описує Вежа.

Цікавим є те, що під час урочистого святкування 30-ї річниці так званого визволення міста генерал-майор запасу Василь Федотов, який був керівником 569-го стрілецького полку, що брав участь тут у боях, повернувся до Івано-Франківська і зробив його мешканцям цікавий подарунок. Він передав кіноплівку, відзняту у перші дні після приходу радянських військ. З того часу копія фільму зберігалася у краєзнавчому музеї. Оригінал фільму є у Російському державному архіві кінофотодокументів у місті Красногорську, що під Москвою.

Робоча назва: "Город Станислав", обліковий номер – 8913, дата випуску – 1944 рік, звук – німий, колір – чорно-білий, метраж – 414,2м, що становить близько 12 хвилин. Фільм складається з двох частин, а операторами є Кацман і Ейберг. Відео було оцифроване на кіностудії Довженка.

Дивіться також: «Оцифрований Франківськ»: опублікували відео німецьких та угорських військ під Станиславовом 1944 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: