fbpx

У Мінагрополітики пояснили, чому дефіциту гречки, цукру й овочів нема, а ціни – ростуть

Економіка 08:37, 16.11, 2015

Ціни на продукти харчування залежать від курсу валют.

Про це заявив директор Департаменту продовольства Мінагрополітики Дмитро Шульмейстер під час телевізійного марафону “Аграрна країна”, передає прес-служба відомства.

“За рік ціни на цукор змінилися близько 40%. Торік було значне перевиробництво цукру, і в цьогорічний маркетинговий рік ми увійшли з великими перехідними залишками. Аграрії, розуміючи це, виробили менший врожаю цукру, і цього року ми зберемо цукрового буряка менше, ніж у минулому році, на 30-40%. Незважаючи на це, у цьому маркетинговому році кількості цукру нам вистачить для того, щоб перейти в наступний маркетинговий рік з запасами”, – наголосив Шульмейстер, пише Експрес.

За його словами, міністерство не впливає на ціноутворення всього борщового набору.

“Продовольства в Україні достатньо задля забезпечення харчової потреби у країні. Адже завдання Міністерства   відстежувати наявність продовольчого товару і чітко прораховувати його баланси. Можемо з упевненістю говорити, що з поточним рівнем споживання  гречки, цукру та інших продуктів в Україні дефіциту точно не буде”,  – підкреслив Шульмейстер.

Що стосується подорожчання риби та рибопродуктів, то Голова Держрибагентства Ярема Ковалів наголосив, що в залежності від регіонів ціни на популярні види риби значно відрізняються.

“Вітчизняна риба, в основному, продається в живому вигляді. Проте не всі магазини мають необхідні обладнання та басейни для її продажу. Так, за офіційними даними, в Україні 80% риби є імпортною. Однак ніхто не знає точної кількості виловленої риби в Україні. За нашими оцінками, її об’єм в п’ять разів вищий”,   повідомив Ковалів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: