fbpx

У МОЗ розповіли, що найкраще вбереже від грипу

Суспільство 20:38, 02.12, 2015

Імунопрофілактика грипу є особливо необхідною для осіб із груп ризику.

"Згідно з рекомендаціями ВООЗ, належний рівень охоплення щепленнями проти грипу повинен бути не меншим 75% серед груп медичного та професійного ризику. Це медичні працівники, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів, трудові колективи підприємств, установ, організацій, особи з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин, особи віком за 60 років", – наголосила головний позаштатний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська під час прес-конференції, присвяченій профілактиці грипу та ГРВІ.

Лікар-інфекціоніст наголосила на симптомах, які можуть виникнути в період підвищеного епідризику і потребують обов'язкової госпіталізації до медичного закладу, інформує УКРІНФОРМ.

Це сильна блідість або посиніння обличчя, затруднення дихання; висока температура тіла, що довго не знижується; багаторазове блювання та випорожнення; порушення свідомості  надмірна сонливість чи збудженість; болі у грудній клітці; домішки крові у мокроті; падіння артеріального тиску. Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів  небезпечно, адже затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

За словами головного лікаря "Українського центру контролю та моніторингу захворювань" МОЗ Любові Некрасової, для епідемічного сезону 2015-2016 рр. характерна звичайна циркуляція трьох штамів вірусів грипу: очищений інактивований вірусний антиген грипу Типу А [A/Califоrnia/7/2009 (H1N1)]-подібний; очищений інактивований вірусний антиген грипу Типу А [A Switzerland / 9715293 / 2013 (H3N2)]-подібний; очищений інактивований вірусний антиген грипу Типу B [B/Phuket/3073/2013]-подібний.

За її словами, в Україні зареєстровано та внесено до Державного реєстру лікарських засобів України 7 медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики грипу, штамовий склад яких повинен щорічно переглядатися у відповідності з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) на поточний епідемічний сезон.

У цьому році внесено зміни до штамового складу для епідемічного сезону 2015-2016 рр. на наступні вакцини для профілактики грипу:

– ДжіСі Флю / GC FLU Вакцина для профілактики грипу (розщеплений віріон, інактивований), суспензія для ін'єкцій у попередньо наповнених шприцах по 0,5 мл та 0,25 мл №1, №10, виробництва Грін Крос Корпорейшн, Корея;

– Ваксігрип спліт-вакцина для профілактики грипу інактивована рідка, суспензія для ін'єкцій по 0,25 мл № 1, № 10 або № 20; по 0,5 мл № 1, № 10, № 20 або № 50 в попередньо заповнених шприцах з прикріпленою голкою; по 5 мл (10 доз) у флаконах № 1 та № 10, виробництва Санофі Пастер С.А., Франція;

– Інфлувак вакцина для профілактики грипу, поверхневий антиген, інактивована, суспензія для ін'єкцій по 0,5 мл у попередньо наповнених одноразових шприцах № 1 або № 10, виробництва Абботт Біолоджікалз Б.В., Нідерланди.

Станом на сьогодні активність грипу продовжує знаходитись на низькому рівні, що притаманно для цієї пори року, показники захворюваності не перевищують епідемічні пороги в жодному регіоні України.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: