fbpx

У Надвірній досі не включили опалення у дитячих закладах

Суспільство 10:34, 08.11, 2017

У м. Надвірна школи №1 та №2 досі залишаються без тепла. А все тому, що через власні амбіції керівництво котельні "Струмок" не вмикає вентиль.

Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віктор Кімакович повідомляє, що підприємству дали 10 днів для того, щоб опалення було включено. 

"Представники котельні багато що пояснювали на засіданні комісії ОДА з приводу цієї проблеми. Зрозуміло, що вони хочуть вирішити якісь свої господарські питання за рахунок шантажування дітьми. Вони повинні дати тепло, бо з нашого боку виконані всі умови. Тому важливо, щоб умови договору були виконані і ми розпочали навчальний процес. Їхні внутрішньогосподарські стосунки нас  мало стосуються", – говорить Кімакович.

Окрім того, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації розповів, що "Струмок" аргументує неподачу тепла тим, що мережі не готові. 

"Тепер вони мають 10 днів, щоб їх підготувати. Дивною є ситуація, вони чимало років цими мережами користувались, а тепер кажуть, що вони не готові", – каже Кімакович. 

Начальник відділу освіти Надвірнянської райдержадміністрації Степан Северилов додає:

"Це добре запланований стратегічний хід, погоджений їхніми юристами. Це було у них в планах дій уже віддавна. Це йде стратегічна реалізація проекту викупу котельні отими щорічними перемогами над депутатами Надвірнянської міської ради. Я думаю, що в п'ятницю спеціалісти перепровірять інформацію стосовно котельні і теплотрас". 

Крім того, Степан Северилов розповів, що вода була закачана після початку опалювального сезону, перед тим були проведені гідравлічні випробування. 

"Після того, в другій фазі, я так розумію, воду злили – і починається зовсім інше викривлення інформації. У всякому разі ті теплотраси, які ведуть до школи, мають десятирічну гарантію, і вони їх навіть стільки часу не експлуатували, щоб щось зараз вимагати. Тому всім добре зрозуміло, що це така стратегія юристів для досягнення своїх цілей", – говорить начальник відділу освіти Надвірнянської райдержадміністрації. 

Депутат Надвірнянської міської ради від партії "РУХ НОВИХ СИЛ" Володимир Монастирецький пояснює, що така поведінка представників котельні "Струмок" пов'язана з тим, що вони хочуть, щоб котельня стала їхньою приватною власністю.

"Тому шантажують депутатів подачею тепла у школи і садки. Коли підписували договір з відділом освіти Надвірнянської райдержадміністрації на постачення тепла, то все було гаразд і котельня готова була надавати опалення. Проте згодом вирішили піти методом шантажу. Договір з міською радою у них був до 2018 року. Вони вирішили не дати тепло у школи і таким чином заставити депутатів проголосувати за те, щоб віддати їм як мінімум на два роки котельню, центральний тепловий пункт, а також мережі. По цих мережах вони запускали тепло сім років. Котельні "Струмок" вони не потрібні були, бо не хотіли за них платити. Мережі були на балансі міської ради, і котельня ними успішно користувалась. Зараз вони зробили аргумент: в нас нема мережі і ми не маємо по чому подавати тепло. Це брехня! Бо вони тепло подавали і мають змогу надалі це робити". 

Володимир Монастирецький вважає, що і зараз котельня "Струмок" може висунути нову шантажистську вимогу, щоб міська рада поставила котельню на продаж чи включила її в перелік об’єктів, які підпадатимуть під приватизацію.  

"Поки вони виторгували роки продовження договору оренди. Тут є інша сторона медалі. Вони в центрі міста круглорічно викидують забруднене повітря. Недобросовісно палять не дровами, і не тільки в опалювальний сезон. Котельню використовують круглорічно, бо подають пару на свою хімчистку, яка розташована поруч", – говорить Володимир Монастирецький.

Тому депутати "РУХУ НОВИХ СИЛ" в Надвірнянській міській раді виступають за те, щоб "Струмок" закрили. 

"Ми хочемо, щоб побудували модульну котельню біля шкіл № 1 і №2, яка незалежно включатиме тепло. І це дасть нам можливість забрати котельню "Струмок" з центру міста, і надалі не відбуватимуться шкідливі викиди у повітря", – розповів Монастирецький. 

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: