fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • У Надвірній мешканці п'ятиповерхівки можуть вирішити багаторічні проблеми з утепленням будинку за допомогою грантових коштів

У Надвірній мешканці п'ятиповерхівки можуть вирішити багаторічні проблеми з утепленням будинку за допомогою грантових коштів

Суспільство 20:59, 06.02, 2016

У Надвірній мешканці будинку по вулиці Ломоносова, 18 планують залучити кошти проекту ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", щоб утеплити будинок.

Сьогодні, за ініціативи депутата Надвірнянської міської ради від партії "ВОЛЯ" Павла Черноволенка, були проведені збори мешканців будинку. Підставою для проведення зборів стало звернення мешканців до депутата з проханням допомогли знайти кошти на утеплення панельного будинку. 

Як розповідають жителі будинку, у 1999 році президент України Леонід Кучма урочисто вручив їм ключі від квартир. Проте будинок здали в експлуатацію аж у 2002 році. Проектом передбачалася його теплоізоляція, однак забудовник відхилився від проекту, так і не провівши утеплення п'ятиповерхівки. 

Мешканці уже 14 років намагаються домогтися від міської влади коштів на утеплення будинку, але безрезультатно. Люди заявляють, що отоплюють не квартири, а повітря.

"У будинку між панелями уже утворились тріщини, майже у кожній квартирі грибок, а в нас маленькі діти. Ми опалюємо не квартири, а повітря", – скаржаться жителі.

Павло Черноволенко запропонував мешканцям долучитися до проекту ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", за допомогою якого мешканці зможуть залучити 650 тисяч гривень. Це максимальна сума, яку можна отримати в рамках проекту.

За словами Павла Черноволенка, фінансування проекту відбуватиметься з трьох джерел. 50% – це грантові кошти проекту ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", 45% – кошти з міського бюджету, які передбачені на співфінансування проектів ОСББ, 5% фінансування має відбутися за рахунок мешканців.

"Насправді у нас дуже мало часу, і рішення про участь у проекті ПРООН потрібно прийняти якнайшвидше. Заявки на участь необхідно подати до 12-ї години 8 лютого. Обов'язковою умовою залучення коштів проекту є створення ОСББ, тому сьогодні пропоную утворити ініціативну групу зі створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", – звернувся до мешканців будинку Павло Черноволенко.

Присутні на зборах власники квартир у будинку по вулиці Ломоносова, 18 одноголосно підтримали ініціативу Павла Черноволенка. До ініціативної групи увійшли троє мешканців  по одному з кожного під'їзду. 

У Надвірній мешканці п'ятиповерхівки можуть вирішити багаторічні проблеми з утепленням будинку за допомогою грантових коштів 1

Павло Черноволенко, спільно з помічником-юристом Ольгою Ганиш, займаються підготовкою заявки на участь у проекті "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". У понеділок Ольга Ганиш разом з ініціативною групою подадуть заявку на участь координатору проекту Олегу Антонюку.

"Нам потрібно показати ПРООН вашу мотивацію. Треба переконати комісію, що утеплення вашого будинку дозволить суттєво знизити використання енергоресурсів, а мешканцям заощаджувати на опаленні", – наголосив Павло Черноволенко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: