fbpx

У Надвірній збираються реконструювати могилу "Борцям за волю України". ФОТО

Культура 19:48, 11.06, 2016

У Надвірнянській міській раді відбулось спільне засідання депутатської комісії з питань інвестиційної діяльності, соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та комунального майна та голів фракцій щодо реконструкції символічної могили "Борцям за волю України" в Надвірній.

Зініціював та запропонував провести реконструкцію могили, з метою збереження для майбутніх поколінь пам’яті про подвиги загиблих Героїв України, міський голова Зіновій Андрійович, пише КУРС з посиланням на Надвірнянську міську раду.

На сьогодні з плином часу та внаслідок дії різних погодних факторів символічна могила зазнала часткових руйнацій та перебуває в аварійному стані. Після детального обстеження були виявлені такі пошкодження, що сьогодні постало питання про практично нове будівництво символічної могили. Тому зволікати з проведенням цих робіт не можна.

Реконструкція проводиться в рамках проекту п'ятого обласного конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування. Проектні пропозиції розробила та представила на засіданні Ольга Голуб, згідно з якими могила не зазнає жодних конструктивних змін під час реконструкції.

За основну ідею в розробці ескізної пропозиції взято замково-фортифікаційні мури Надвірнянщини. Матеріали, які використовуватимуть в реконструкції, підкреслюють автентичність та історичну значущість.

Зіновій Андрійович зазначив, що завдяки вдалому архітектурному рішенню Богдана Фаб’яка – розмістити ряд декорованих арок – в новому проекті стає можливим встановити в нішах інформаційні таблиці з написами, на зразок існуючих, для висвітлення різних історичних епох боротьби українців, які загинули за здобуття Української Соборної Самостійної Держави проти різного роду загарбників, зокрема увіковічнення пам’ять новітніх Героїв, подвиг яких повинен стати гідним прикладом для наслідування прийдешніми поколіннями.

Після детального вивчення представлених матеріалів комісія вирішила розглянути можливість залучення спонсорської та меценатської допомоги в наданні будівельного матеріалу та техніки для проведення робіт від підприємств та організацій міста, а також затвердила з рядом зауважень запропоновані проектні пропозиції та напрацювання.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: