середа, 16 січня

У Надвірнянській міській раді система публічних електронних закупівель "ProZorro" використовується неналежно, – депутат Володимир Монастирецький

Проведення тендерів за системою "ProZorro" в Надвірнянській міській раді відбувається лише на закупівлю товарів вартістю від 50 тисяч гривень і робіт – вартістю від 300 тисяч. Ця ситуація не сприяє прозорості і відкритості використання бюджетних коштів, оскільки часто товари та роботи, які оплачуються з міського бюджету, меншої вартості, ніж вказано вище, і їх закупівля в таких випадках відбувається поза системою "ProZorro", а тому мешканці не можуть контролювати цей процес.

Таку думку висловив депутат Надвірнянської міської ради від партії "ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ", член земельної і бюджетної комісії міськради Володимир Монастирецький в програмі "Гість студії" на ТРК "Надвірна".

"Коли у міській раді ми запроваджували систему "ProZorro", то я пропонував, щоб тендери проводились на товари вартістю більш як 20 тисяч і на роботи понад 50 тисяч. Проте мою ініціативу не підтримали інші депутати, зупинились на сумі 50 і 300 тисяч", – розповів Володимир Монастирецький.

Депутат позитивно оцінює те, що система "ProZorro" в Надвірнянській міській раді взагалі функціонує, проте поки вона використовується неефективно.

"Мене часто запитують люди: «Чому вулиці ремонтують і ставлять бруківку по 150-200 м?" Тут відповідь проста  усі суми йдуть дотендерні, тобто, для прикладу, 299 тисяч. Це робиться для того, щоб обійти систему "ProZorro".

Володимир Монастирецький вважає, що така ситуація є неправильною, оскільки в таких випадках рішення по тендерах приймає міська рада і мешканці Надвірної не можуть знати і контролювати, хто є підрядником (виконавцем) і яка вартість робіт. Крім того, система "ProZorro" сприяє формуванню конкуренції між підрядниками – переможцем тендеру стає той, хто пропонує найнижчу ціну за відповідними параметрами. "Це економить кошти міського бюджету і встановлює нормальні конкурентні правила гри для підприємців",  розповідає депутат.

Володимир Монастирецький каже, що й надалі разом із іншими депутатами від партії "ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ" в міській раді працюватиме над тим, щоб тендерні суми знизити і щоб всі роботи йшли через систему "ProZorro", адже кошти міського бюджету повинні використовуватись відкрито, раціонально та ефективно.

На правах реклами

КОМЕНТУВАТИ