неділя, 17 лютого

У Надвірнянському районі люди продовжують блокувати дорогу, вимагаючи її ремонту. ВІДЕО

У селі Пасічна, що в Надвірнянському районі, люди блокують дорогу у напрямку села Бистриця. Четвертий день поспіль, змінюючи одне одного, мешканці сіл Пасічна, Зелена, Бистриця ходять по пішохідному переході, вимагаючи від керівництва району та області капітального ремонту дороги Надвірна – Бистриця.

"Ми будемо стояти, поки не зроблять дорогу. Поки не заїде сюди техніка, яка робить дороги. Ми раз тут стояли, другий, третій. Дурили нас, дурили, дали техніку, 5 латок зробили. Дві машини проїхало, то тих латок вже немає. Нам терпець урвався", – скаржиться мешканець села Пасічна Микола. 

Люди переконані, дорогу, яка пролягає через три села,  мали б відремонтувати першочергово. Мовляв, цей регіон є промисловим. Тут на повну потужність працює три кар’єри, щебінь яких використовують для будівництва доріг. А ще тут видобувають нафту, звідси вивозять ліс. Втім дорогу зробити ніхто не береться. 

"Громада вимагає капітального ремонту, поставити на обслуговування дорогу", – говорить депутат Пасічнянської сільради Микола Типусяк.

Особливо гостро катастрофічний стан розбитої дороги відчувають водії маршруток, які щодня курсують по глибоких вибоїнах. 

"Заїздимо в яму, зупиняємся, включаєм першу передачу, потім знов продовжуємо рух. Сьогодні їдем, завтра ремонтуєм автобус", – розповідає водій маршрутного автобуса.

Терпляче під час блокування дороги поводять себе пасажири маршрутних автобусів. Бо й самі обурені.

"Взимку тут ніхто не кине жменьку піску, а ожеледиця страшна, фури їдуть, дорогу розбивають, далі слів просто не стає", – бідкаються люди.

Тим часом керівництво Надвірнянського району повідомило протестувальникам, що з 1 липня дорога Надвірна – Бистриця знаходиться на балансі району. Тож грошей на неї немає. Це не аргументи, переконують люди. Підтримують селян й активісти партії "РУХ НОВИХ СИЛ", які взялися допомогти у вирішенні проблеми.

"Ми, як фракція "ВОЛЯ" в Надвірнянській райраді, будемо підтримувати жителів села Пасічна у протесті, щоб дорога була відремонтована в 2018 році. Для цього потрібно прикласти всіх зусиль, залучити кошти з перевиконання бюджету, з перевиконання митних зборів, залучити кошти з державного бюджету, щоб відремонтувати дорогу", – говорить депутат Надвірнянської райради від фракції "ВОЛЯ" партії "РУХ НОВИХ СИЛ" Андрій Гунда.

Протестувальники запевняють, перекриватимуть дорогу цілодобово до тих пір, поки не побачать тут техніки. 

На правах реклами

КОМЕНТУВАТИ