fbpx

У Національному парку "Гуцульщина" відзначили Міжнародний день рослин

Суспільство 19:03, 27.05, 2015

Міжнародний день рослин цього року втретє відбувається під егідою Європейської організації біології рослин (European Plant Science Organisation, Брюссель) у понад 50 країнах світу, зокрема, Європи, Америки, Леванту, Азії, Океанії та Африки.

Близько 2000 установ (науково-дослідні інститути, університети, ботанічні сади, дослідницькі центри, національні природні парки, заповідники, агротехнологічні компанії, приватні організації та інші), а також окремі ентузіасти – флористи, дендрологи, ландшафтні дизайнери, фермери, садівники – проводять ряд відкритих заходів на волонтерських засадах.

Цьогоріч до відзначення Міжнародного дня рослин долучився і Національний природний парк "Гуцульщина". Працівники парку організували день відкритих дверей в науково-просвітницькому центрі та відкриття новоствореної еколого-історико-пізнавальної стежки "На гору Овид та Бабу-Жбир".

Впродовж дня науково-пізнавальний центр змогли відвідати школярі Косівщини, викладачі Сторожинецького лісового коледжу, а також відпочиваючі санаторію "Косів". Всі відвідувачі побували у кімнатах-музеях геології, дендрології, ентомології, лікарських рослин, фітокомпозицій, вазонарію та гербарній кімнаті, а також лабораторії екологічного моніторингу та мікологічній.

Окрім того, охочі мали змогу ознайомитися із еколого-пізнавальною стежкою "На гору Овид та Бабу-Жбир". До її підготовки долучилися працівники наукового відділу, відділу екоосвіти та рекреації. Зокрема, науковці промарковали маршрут стежки, зробили науковий опис лісових екосистем, через які пролягає стежка, описали її історико-культурну цінність, встановили новий хрест та оновили пам’ятні таблички на могилі воїнів УПА, яка розміщена на одній із зупинок стежки.

На еколого-пізнавальній стежці "На гору Овид та Бабу-Жбир" зростають види рослин, які занесені до Червоної книги України: булатка довголиста, гніздівка звичайна, зозулька травнева, підсніжник звичайний, а також рідкісні рослинні угруповання реліктової сосни звичайної та реліктової сосни звичайної з домішкою дуба скельного, які занесені до Зеленої книги України. На маршруті зустрічаються об’єкти історико-культурної та археологічної спадщини Гуцульщини: залишки стародавнього фортифікаційного поселення "Городище", скеля Довбуша, стародавній жертовник на г. Овид, пам’ятний хрест місця загибелі воїнів ОУН УПА на г. Баба-Жбир.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: