fbpx

У прикарпатському селі Лесівка пройшли читання пам'яті "наймоднішого галицького белетриста"

Культура 06:13, 13.10, 2015

Минулого тижня минуло 142 роки від дня народження письменника Михайла Яцківа. Він народився у селі Лесівка Богородчанського району на Івано-Франківщині.

"Шляхи Промислу непередбачувані. Я побував у селі Лесівка Богородчанського району, разом із кількома письменниками-приятелями, з ініціативи Василя Бабія. 5 жовтня минуло 142 роки від дня народження прекрасного письменника Михайла Яцківа", – розповів про приємну оказію франківський письменник Степан Процюк. 

"Леся Українка називала Михайла Яцківа "наймоднішим галицьким белетристом". Сергій Єфремов дорікав "незрозумілими гієрогліфами". Йому заздрили "молодомузівці" (за немалий талант?), про що відверто писав Петро Карманський у своїх пізніших спогадах. У його творчості було щось вселюдське у найкращому сенсі цього слова. Він був мучеником, який віддав себе часто ортодоксальній тодішній Галичині на заклання. Про нього зараз нечасто згадують, цю, за всіма канонами, колишню "літературну зірку", яку, ще до його прижиттєвого літературного відквітання, перекладали навіть японці…" – розповідає про Яцківа Процюк.

"Село Лесівка було у 1950 році вивезене із Галичини. Потім чимало людей повернулися. Тут був близько Чорний ліс, де загинув легендарний Василь Андрусяк – "Різун". Нас дуже радісно і  гостинно зустріли. Бабусі і дідусі, люди різного віку, сиділи у холодному сільському клубі. Слухали . Це патріотичне село не втратило якусь особливу, аристократичну породу людей. Я побачив її там, де не сподівався побачити. Часто не бачиш цю породу, це внутрішнє світло душі, на багатьох університетських кафедрах чи літературних презентаціях",  констатує письменник.

"Євген Баран нині справедливо назвав Яцківа великим українським письменником. Переконаний, що легендарна Лесівка повинна стати оазою паломництва до Чорного лісу і місця народження Михайла Яцківа. Через вісім літ йому виповнюється 150",  написав Степан Процюк.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: