fbpx

У прикарпатському селі ведуть он-лайн трансляцію з гнізда лелек, які висиджують пташенят. ВІДЕО

Суспільство 09:16, 07.05, 2017

Вже другий рік поспіль тисячі людей у мережі спостерігають за життям пари лелек, які мають гніздо в селі Тязів на Івано-Франківщині.

Із гнізда пари чорногузів, що оселились у прикарпатському селі Тязів, цілодобово от уже другий рік поспіль ведеться онлайн-трансляція. В інтернеті можна побачити, як птахи їдять, висиджують яйця, виховують пташенят – і це зацікавило тисячі людей, ідеться в сюжеті ТСН.

У самому Тязеві линуть до комп'ютерів не заради розваги, а щоби перевірити, як поживає пара лелек і чи не потрібна їм допомога.

"Коли падав дощ, вони в купку складались, щоб було тепло, і захищали свої яйця", – розповідає маленький житель села Андрій Галюк.

Люди ледве дочекалися 22 березня, коли лелеки Піньйо та Кася повернулися додому з теплих країв. Самець завжди прилітав на кілька днів раніше за самку. Торік пара відклала чотири яйця, цьогоріч – п'ять. 

Нині люди хвилюються, бо у гнізді сімейні пристрасті – зо дня на день мають вилупитися пташенята, а самець десь загуляв.

"Було в нього таке торік кілька разів. Але тоді вже вилупилися пташенята. А зараз вона не може полетіти поїсти. Часто сидить з відкритим дзьобом – пити хоче", – каже ініціатор онлайн-трансляції Олексій Олійник.

Люди миттєво відреагували на сімейну трагедію лелек. З Галицького центру реабілітації диких тварин приїхали спеціалісти, які привезли для птахів корм: рибу, м'ясо, черв'яків тощо. Змайстрували спеціальну конструкцію, аби їжу закинути у гніздо. 12-метрову жердину вагою майже 40 кг тримають у руках троє чоловіків.

Селяни сподіваються, що Піньйо і цього разу повернеться, а Касю годуватимуть щодня, доки не вилупляться пташенята і вона зможе надовго залишати гніздо в пошуках їжі. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: