fbpx

У Прикарпатському університеті презентували факсиміле Галицького Євангеліє. ФОТО

Суспільство 17:10, 15.12, 2018

Вчора у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника відбулася презентація факсимільного видання Галицького Євангеліє 1144 року.

Вихід видання у світ – це результат спільної кропіткої праці Церкви, науковців Прикарпатського університету та Українського Католицького Університету, інформує прес-служба ПНУ.

В урочистій презентації взяли участь ректор університету, професор Ігор Цепенда, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Владика Володимир Війтишин, керівник проекту "Галицьке Євангеліє 1144 року" Ігор Олійник, запрошені гості, професори, студенти.

"Ми повинні піклуватися про свою спадщину, адже народ, який не знає свого минулого, приречений на рабство. Ми довго йшли до сьогоднішнього дня, зроблено чимало праці, але я переконаний, що Галицьке Євангеліє допоможе нам краще пізнати та полюбити свою історію", – зазначив ректор Ігор Цепенда.

Він також подякував за підтримку та співпрацю у проекті всім, хто долучився до його реалізації. Та підкреслив важливість спільної роботи науковців обох університетів. Ректор висловив сподівання на продовження двосторонньої співпраці в реалізації багатьох інших ідей.

"Кожен народ хотів мати Євангеліє на своїй мові, доступне, щоби науку Божу отримувати для всіх вірних. Саме так і служило це Євангеліє. Воно до нас приходить у дуже важливий час, коли ми стоїмо на порозі історичних процесів. Наука завжди досліджувала такі вектори як Київ – Москва, Київ – Константинополь, але дуже мало є досліджень на тему Київ – Галич. Власне, це Євангеліє є такою доброю нагодою розпочати подібні рефлексії", – сказав під час презентації Владика Володимир Війтишин.

У своєму виступі Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ також подякував Прикарпатському університету та Українському Католицькому Університету за допомогу у виданні факсиміле Галицького Євангеліє 1144 року.

На завершення презентації керівник проекту "Галицьке Євангеліє 1144 року", український меценат Ігор Олійник, звертаючись до присутніх, зазначив, що кожна держава повинна берегти свої джерела, адже саме з наших джерел починається все – чи ми будемо успішними, розумними, чи наша країна буде розвиненою. Він також подарував для університету примірник факсиміле Галицького Євангеліє 1144 року та сто примірників видання "Духовна спадщина Давнього Галича: Науковий збірник".

КУРС писав, що нещодавно у Софії Київській презентували факсимільне видання Галицького Євангелія. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: