fbpx

У Прикарпатському університеті провели побачення з письменниками "Літературна кавалєрка". ФОТО

Культура 12:50, 29.10, 2016

У рамках проекту Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва "Вся Україна читає дітям" у Прикарпатському національному університеті ім.. В. Стефаника відбулася КВК-презентація проекту підліткової літератури "Літературна кавалєрка".

У рамках заходу відбулася презентація книг "Незрозумілі" та "Не-Ангел" Сергія Гридіна, "Перехідний вік моєї мами" Ірини Мацко, "Солоні поцілунки" Ольги Купріян. Ці чудові книги, видані у ВЦ "Академія" та видавництві "Академвидав", – свідчення того, що в сучасній українській літературі з’явилась якісна реалістична проза для підлітків і молоді: актуальна проблематикою, захоплива сюжетами, близька героями, зрозуміла мовою, відверта і нестереотипна, інформує прес-служба ПНУ.

"Такий формат презентації цікавий молодому поколінню, бо не передбачає пасивного спостереження чи слухання автора, а вимагає творчості, критичного мислення, активної читацької рецепції, інтерактиву та проявів особистого характеру. Літературна кавалєрка – це доленосна зустріч з цікавими і близькими героями текстів. Літературна кавалєрка – це незабутнє побачення з письменниками-авторами Сергієм Гридіним (м. Рівне), Іриною Мацко (м. Тернопіль) та директором ВЦ "Академія" Василем Теремком. Літературна кавалєрка – це поцілунки долі – перемога у презентації-грі, у презентації-змаганні та автографи на сторінках улюблених книг", – розповіла керівник Івано-Франківської філії Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва Тетяна Качак.

Безпосередніми учасниками КВК-презентації були команди студентів Педагогічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та учні Івано-Франківської ЗОШ № 6 ім. Івана Ревчука. Кожна із команд виконала 5 завдань: презентували одну із книг серії, активно ставили запитання авторам та видавцеві, відповідали на їхні запитання у бліц-турнірі, а також підготували цікаві "подарунки" для улюблених письменників – відеопрезентації, буктрейлери та мініфільми.

Компетентне журі, очолюване магістранткою спеціальності "Початкова освіта" Софією Бензою, у складі якого були бібліотекар Наталя Стасюк, доцент Олексій Воробець, студентка Ярина Лилик, сенатор Педагогічного факультету Юрій Лозяк, визначило переможців.

За результатами конкурсних завдань перемогла команда студентів групи ПОП-43 «Read-ери». Друге місце поділили команди «Не тінейджери» (ПОІ-42) та «Літературна мафія» (ПОА-45), а третє дісталося командам «Не такі» (Івано-Франківська школа № 6) та «Люди в палітурках» (ПОА-44). Відповідно 4 і 5 місця – «Літературні аналітики» (ПОДО-47) та «Прометей» (ПОДО-46).

Переможців нагородили дипломами від директора ВЦ «Академія» Василя Теремка, квитками на ще одну яскраву подію у Педагогічному інституті – «Міс-Педагогічний» від студентського сенату та Юрія Лозяка, картками в один із клубів міста від студентського профкому та Івана Сенчишина. А також Василь Теремко відзначив команду школярів та їх керівника – Наталю Стасюк, бібліотекаря Івано-Франківської школи № 6 ім. Івана Ревчука і передав у бібліотеку  презентовані на заході книжки. Усі команди отримали від організаторів солодкі призи. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: