fbpx

У Радбезі ООН жодна країна не підтримала пропозицію Росії по Україні

Політика 06:59, 06.08, 2014

Росія скликала екстрене засідання Радбезу, на якому хотіла обговорити "гуманітарну ситуацію в Україні". Але більшість країн-учасниць засідання саме Росію назвали джерелом проблем на Сході України.

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін запропонував направляти в Україну російську гуманітарну допомогу під егідою Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Однак його пропозиції не підтримав ніхто з членів Ради Безпеки ООН, а багато учасників засідання прямо вказали на дії Росії як джерело самої проблеми, повідомляє Укрінформ.

"Парадоксально, що Росія скликає обговорення гуманітарної кризи, яку вона ж і створила, – заявив представник Великобританії Марк Лаєл Грант. – Саме дії сепаратистів призводять до погіршення ситуації в Луганську та Донецьку, туди, де немає сепаратистів, люди повертаються". 

Представник США у свою чергу зазначив, що Росія могла б закінчити це все, припинивши свій потік зброї на схід України.

"Росія з самого початку підтримувала незаконну війну. Українські сили роблять усе можливе для звільнення країни від незаконних збройних формувань", – сказав представник Литви. 

Учасники засідання також висловили занепокоїність цілеспрямованим руйнуванням інфраструктури бойовиками, викраданнями і вбивствами людей на контрольованій ними території.

Лише представник КНР не вказав на необхідність роззброїти терористів, підтримуваних Росією. Він обмежився заявами про необхідність "виявляти спокій і стриманість, йти на компроміс".

Нагадаємо, постпред України в ООН заявив, що реальною причиною кризи в Україні є терористи, яких підтримує Росія.
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: