fbpx

У рамках міжнародного проекту Калуська гімназія розпочала освітню євроінтеграцію

Суспільство 20:38, 26.01, 2015

Фундація CEASC (Central European Academy Studies and Certification / Центральноєвропейська Академія Навчань і Сертифікації (Республіка Польща) багато років реалізує освітні проекти в Європі: для українських студентів, викладачів, науковців і бізнесменів. У кінці минулого року фундацією було оголошено конкурс для шкіл "Відкрита Польща", у рамках якого для реалізації семирічної співпраці з-поміж 520 учасників у сотню переможців було обрано Калуську гімназію.

Як повідомив учитель української мови і літератури Віталій Півторак, фундація серйозно сприяла процесу старту освітніх змін в Україні і їх руху в правильному напрямку, пише Калуш.інфо.

"Вона проводить системну роботу, але трохи іншим шляхом: зосереджується на взаємодії з низовою ланкою – через консультантів загальноосвітнього навчального закладу, що дає можливість порівнювати українську та європейську освітні системи й формувати розуміння, чому європейські підходи працюють там, де не працюють українські, – говорить Віталій Романович. – Через роботу з представниками академічного середовища, викладачами й науковцями. До того ж – не з першими особами, які знають про інші підходи, але змінити нічого не можуть. Сприяє формуванню сучасників, які розуміють, як саме система має працювати ефективно, і прагнуть змінити її на краще. Через проекти фундації пройшли сотні людей, які мають вплив на прийняття рішень".

Центральноєвропейською Академією Навчань і Сертифікації в особі президента Миколи Смолінського та адміністрацією Калуської гімназії Калуської міської ради наразі укладено угоду, котра набула чинності з початку цього року. У ній сторони скріпили домовленість про співпрацю з метою сприяння реалізації державної освітньої політики в сфері європейської інтеграції. Відповідальними особами для оперативного вирішення питань і забезпечення належного контролю за вчасним та повним виконанням обопільних зобов’язань за угодою є вчитель української мови і літератури, завідувач лабораторії науково-дослідницької та проектної діяльності, керівник Євроклубу гімназії Віталій Півторак і співробітник регіонального благодійного фонду "Рівне. Європейський вибір" Надія Сергейчук.

"Предметом угоди є профорієнтаційна робота, підвищення індивідуальних кваліфікацій учнів і персоналу закладу, формування компетенцій, необхідних в сучасних умовах ринку праці, налагодження науково-методичної співпраці в рамках проекту "Відкрита Польща" в період з 2014 по 2020 рік, – розповідає Віталій Півторак. – Проектом передбачено проведення презентацій, олімпіад, фестивалів, конференцій, семінарів, виховних заходів, спрямованих на розвиток співробітництва між закладами освіти України та Європейського Союзу. Також планується залучення персоналу гімназії до участі в додатковому навчанні та підвищенні кваліфікації, інформування про можливість участі в проектах, фінансованих ЄС, та соціальних програмах і грантах, доступних українським освітянам, надання пріоритетних можливостей участі калушан у ознайомчих візитах, зустрічах, конференціях, семінарах, мовних і лідерських школах, сприяння веденню спільної проектної діяльності в рамках Horyzont (Горизонт)-2020 та інших фінансових інструментів ЄС".

Кілька днів тому гімназія отримала інформацію про конкурс відеоробіт "Здорове харчування – запорука успіху сучасної людини", оголошений в рамках проекту "Відкрита Польща" (м. Бидгощ, Польща) й Університету Dietl (Діетля) (м. Краків, Польща).

"Основною його темою, – каже Віталій Півторак, – є здорове харчування, його роль у житті сучасної людини. До участі в конкурсі допускаються відеоролики тривалістю до двох хвилин. Відеоробота має висвітлювати важливість здорового харчування та його вплив на спосіб життя. До участі в конкурсі допускаються команди з двох-трьох осіб (учні 10-11 класів та обов’язково вчитель). Прийом конкурсних робіт, які відповідають умовам конкурсу, та їх попередній розгляд на відповідність встановленим вимогам проходитиме до 22 березня цього року включно, а перегляд їх конкурсною комісією та оголошення результатів – до 1 квітня".

За результатами розгляду конкурсних заявок, переможці зможуть отримати командний сертифікат на відвідання SPA (СПА) в м. Краків (III місце), сертифікат на безкоштовну участь учнів – членів команди –  в будь-якому із оголошених освітніх ознайомчих візитів (II місце), або ж отримати іменний сертифікат на один рік на одну особу (або два сертифікати на дві особи по півроку) для безкоштовного навчання у Вищій школі Діетля (м. Краків, Польща), факультет дієтології (I місце).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: