fbpx

У Рогатині хочуть побудувати сквер у вигляді карти України

Суспільство 10:01, 30.12, 2014

Такий проект під девізом "Єдина Україна – навіки" представили на нещодавньому засіданні оргкомітету з питань спорудження пам'ятника Тарасу Шевченку у Рогатині архітектори Василь Гурмак, Сергій та Андрій Кушнірюки.

За їхнім задумом, площа навпроти адмінбудинку РДА та райради буде реконструйована у сквер, що символічно імітуватиме карту України з усіма областями, пише Рогатка.

У його центрі спорудять пам’ятник Кобзареві, навколо якого буде спеціальне підвищення, що слугуватиме сценою під час урочистих заходів.

Території Луганської, Донецької областей і Криму планують викласти червоною бруківкою – як нагадування про кровопролитну боротьбу з загарбниками.

У окремих елементах скверу матиме відображення і дружба з країнами-сусідами.

Член оргкомітету Олег Бойкевич зазначив, що, аби втілити таку ідею, потрібно впорядкувати дерева і кущі перед  адмінбудинком, вирубати ті хаотичні насадження, які зараз там є. Цю пропозицію архітектор Василь Гурмак підтримав, пояснивши, що у його планах зробити справжню європейську площу з низькорослими декоративними деревами, лавочками для відпочивальників, автостоянкою для туристів.

Заодно члени оргкомітету поцікавились, в яку суму сквер обійдеться місту і громаді. Відповісти на це питання архітектори не змогли, зауваживши, що насамперед потрібно остаточно затвердити проект, а його виконання залежить і від вартості матеріалів, і від ситуації в державі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: