fbpx

У Рогатині світлофори замінили на дружинників. ВІДЕО

Суспільство 11:50, 01.12, 2016

У Рогатині запровадили ноу-хау – там на пішохідних переходах ось уже місяць замість світлофорів стоять професійні дорожні помічники.

Дві дороги державного значення у Рогатині нещодавно відремонтували. І якщо водії з того радіють, то пішоходам це ускладнило життя. Швидкість та потік транспорту збільшились в рази. Перейти дорогу в місті – особливо для школярів та пенсіонерів – стало неабияким випробуванням. У міськраді спершу звернулися до шляховиків, щоб встановили біля центральних переходів світлофори, йдеться в сюжеті на "Інтері".

"Вони нам сказали, що місцеве самоврядування не може долучатися до цього процесу обмеження швидкості. Ми прийняли рішення спільно з Центром зайнятості взяти на роботу людей, яких одягнути в спеціальну форму для того", – говорить Сергій Насалик, міський голова міста Рогатин.

Витрати на заробітну плату та спецодяг для таких "чергових на дорогах" міська рада та Центр зайнятості вирішили поділити між собою навпіл. В сумі вийшло дванадцять тисяч гривень. Після цього почався і сам пошук охочих попрацювати.

"Це не просто будь-хто, а вибирали осіб, які мають досвід роботи з людьми. Це відповідально. І ми знайшли чотири охочих безробітних, які погодилися на ці роботи", – говорить Петро Числяк, директор Рогатинського районного центру зайнятості.

Оля за освітою вихователь-логопед. Поки що не знайшла роботи за спеціальністю. Коли почула про громадські роботи, одразу погодилась. Хоч і платять небагато  близько тисячі гривень. Але і працювати доводиться лише кілька годин у час пік.

"Люди трошки не звикли до такого. Ще ніхто такого не бачив. Спочатку по-різному реагували. Кажуть: а хто ви, а що ви, що ви тут робите, чи ви якась дорожня служба чи ще щось? Але вже потрошку звикають. Дякують",  говорить Оля Гаєвич, спеціальна чергова на дорозі.

"Перший місяць ми зобов'язані побути з ними, показати, як саме зупиняти транспортний засіб, – обличчям стояти до нього. Кого саме переводити – дітей, осіб похилого віку, людей, що мають якісь вади", – говорить Андрій Воробець, інспектор міської варти.

Місцеві кажуть – із появою чергових перейти дорогу і справді стало легше.

"Колись було дуже важко переходити дорогу. Ми мусили по півгодини чекати чи йти в якесь місце, там, де більше людей, щоб перейти дорогу", – говорить Ірина Гавенко, учениця.

У Рогатинській міськраді переконані – проект виправдав себе. Тому продовжать його і наступного року. Фінасування вже передбачили в міському бюджеті.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: