fbpx

У Рогатині відкрили пам'ятник жертвам Другої світової війни

Суспільство 17:12, 02.09, 2014

На Бабинецькому кладовищі в Рогатині відкрили пам'ятник жителям міста Рогатина, сіл Бабинці та Кутці, котрі загинули на фронтах Другої світової війни у 1941- 1945 рр.

Пам'ятник освятив отець Дмитро Бігун, котрий відслужив панахиду за вбитими жителями Рогатинщини, повідомляє КУРС з посиланням на Рогатинську РДА.

У церемонії відкриття пам’ятника взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Паньківський, голова районної ради Володимир Штогрин, міський голова Володимир Гусак, громадськість. Під час відкриття пам'ятника звучали патріотичні пісні у виконанні хору "Сурма" під керівництвом Євгена Падучака.

Почесною грамотою та премією від влади району нагороджено Михайла Воробця – краєзнавця та почесного жителя міста Рогатина, адже саме йому належить ініціатива спорудження такого пам’ятника. Як зазначає Михайло Воробець, зараз, як ніколи, виникла необхідність увіковічнити цей сумний факт знущання на українським народом і намагання знищити його, що у такий спосіб ми складаєм шану тим невинно убієнним односельчанам.

Кошти і матеріали для виготовлення пам'ятника збиралися всією громадою, допомогли родичі загиблих Рогатинців та меценати.

24 липня 2014 року минула 70-а річниця визволення Рогатина від німецьких загарбників. За час окупації у Рогатині і районі було знищено 9846 людей. З району вивезли на каторгу до Німеччини 1218 юнаків та дівчат.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: