fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Культура
  • У Рогатині відреставрували ікони та скульптури, яким у радянські часи видряпували очі та відрубували крила. ФОТО

У Рогатині відреставрували ікони та скульптури, яким у радянські часи видряпували очі та відрубували крила. ФОТО

Культура 14:27, 28.05, 2016

Три роки тому Рогатинська філія Музею мистецтв Прикарпаття оголосила мистецько-благодійну акцію "Подаруй іконі друге життя", до якої долучились небайдужі краяни.

Завдяки цьому вдалось реставрувати унікальні ікони та скульптури церкви Зішестя Святого Духа, презентація яких відбулася на днях, пише КУРС з посиланням на "Рогатку".

Завідувач філії-музею Тетяна Петрів розповіла про історію деяких скульптур та ікон. У радянські часи вони стали жертвами знущань: їм відрубували крила, розбивали голови, видряпували очі. Невігласи робили усе, щоб знищити основу нашої нації – віру. Їм це не вдалось, однак чимало творів сакрального мистецтва отримали пошкодження. За її словами, на такий їхній стан неможливо було дивитись без сліз, тож вирішили започаткувати мистецько-благодійну акцію, яку підтримали рогатинці. Хто скільки міг, двадцять гривень або дві тисячі, жертвував на реставрацію духовної спадщини.

"Саме завдяки цій акції ми прагнемо повернути до життя ті історичні, давні та цінні для нашої культури пам’ятки", – зазначила Тетяна Петрів, демонструючи відреставровані ікони "Богоматір Одигітрія" 1839 року та кінця 17 – початку 18 століть  скульптуру "Ангел".

За можливість бачити їх сьогодні в оновленому вигляді вона щиро дякувала художнику-реставратору Музею мистецтв Прикарпаття Зеновію Кроку і меценатам Михайлу Малику,  Мирославу Тичківському, Яні і Максиму Ланде, Михайлу Воробцю, Мар’яні Пушкар, Олексію Гогохії, Оксані Канівець, Зоряні Гривнак, Ірині Дутчак, Михайлу Крестенчуку та ін.

Також на заході презентували книжки Тетяни Петрів і Степана Пушкаря, де автори детально описують колекцію скульптури храму та її каталогізацію, дослідження про надгробок-епітафію Катерини Лончиньської (XVI ст.) та кам’яну скульптуру святого Яна Непомука (ХІХ ст.) із Рогатина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: