fbpx

У селі Бистриця на Надвірнянщині хочуть збудувати гірськолижний курорт

Суспільство 14:27, 25.04, 2017

Гірські райони Прикарпаття володіють неабияким туристичним потенціалом, зокрема, для зимового відпочинку. На сьогодні найбільш перспективним варіантом будівництва такого гірськолижного курорту вслід за Буковелем є мальовнича гірська закутина Надвірнянщини Бистриця.

До цього будівництва треба підходити зважено і з великою відповідальністю, першочерговим завданням є збереження екології. Це питання днями обговорили на сході селян у Бистриці, де були присутні представники інвесторів, а також народний депутат від партії "ВОЛЯ-Рух нових сил" Юрій Дерев’янко

Представник інвесторів Юрій Добровольський змалював можливі майбутні обриси курорту – понад 180 кілометрів лижних трас, більше 20 витягів, 20000 ліжко-місць. 

"Заплановане місце будівництва – землі лісового фонду Довжинецького і Річанського лісництв, зокрема, такі гірські вершини і перевали як Плоска, Вулкан і Столи", – розповідає Юрій Добровольський. 

Складнощами у втіленні цього проекту є будівництво під’їзної дороги, каналізації та очисних споруд, налагодження електропостачання і забезпечення опалення для туристичних об’єктів.

Зараз активно триває формування детального плану території, після цього вона пройде затвердження у профільних міністерствах. 

Народний депутат України Юрій Дерев’янко закликав бистрівчан проявити діловий підхід і прийняти мудре і зважене рішення. 

"Безсумнівно, маємо дати змогу ожити цьому гірському куточку Надвірнянщини і як відомо будівництво інфраструктури вплине позитивно на зростання ціни за землю, – промовив він. – Проектанти повинні чітко прорахувати втрати у землі кожного господарства і щоб у цьому питанні не було жодних зловживань. Всі ми знаємо як погано з каналізуванням відходів на території Яремчанської міської ради, де більшість нечистот скидають у річку Прут. Зараз намагаємося вишукати 125 мільйонів гривень на будівництво очисних споруд в Яремчанщині. І при будівництві цього об’єкту повинні подбати про нормальне функціонування каналізаційної системи, бо як відомо воду з Бистриці Надвірнянської п’ють у багатьох містах, серед яких Надвірна та Івано-Франківськ". 

Бистрицький сільський голова Ганна Гав`юк і депутат районної ради Андрій Гуцько закликали односельчан зважено ставитися до прийняття рішення, яке вони повинні ухвалити після остаточного формування детального плану. Безсумнівно, перетворення Бистриці в один і з центрів туризму на Прикарпатті здатний принести позитивний і вагомий результат для господарки всієї Надвірнянщини і надати вагомий поштовх для розвитку. Прикладом цьому може стати такі села як Поляниця, Татарів і Микуличин, які з дотаційних населених пунктів перетворилися у самодостатні і фінансово спроможні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: