fbpx

У селі на Рожнятівщині члени ДВК напередодні голосування зіпсували 690 бюлетенів

Політика 11:41, 31.03, 2019

У селі Князівське Рожнятівського району члени дільничної виборчої комісії проставили у бюлетенях навпроти кандидата в Президенти України Олександра Мороза відмітку "вибув", чим зіпсували 690 бюлетенів.

У прес-службі Нацполіції КУРСу повідомили, що о 23 годині 30 березня до поліцейського, який охороняє громадський порядок на дільниці в сільському клубі с. Князівське, звернулася голова ДВК з проханням супроводити її і членів комісії в місто Долина на окружну виборчу дільницю № 86, щоб отримати нові виборчі бюлетені. Оскільки члени дільничної виборчої комісії помилково проставили навпроти прізвища одного із кандидатів в Президенти України відмітку “вибув”.

Штампом “вибув” зіпсовано 690 бюлетенів. На дільниці мають проголосувати 677 виборців.

За цим фактом проводиться перевірка. Дані внесено до журналу Єдиного Обліку.

Як повідомив ОПОРІ Віталій Гринишин, голова ОВК №86 (Долина), ЦВК надіслала нові бюлетені, усі виборці, зареєстровані на ДВК №260639, зможуть проголосувати вчасно.

“Помилку виявили вчора зранку. Я написав пояснювальну записку ЦВК. У нас о 6.00 ранку було засідання, з Києва доставили бюлетені, ми їх передали, і дільниця працює. Зіпсуті бюлетені визнані недійсними”, – сказав Віталій Гринишин.

Богдан Морикіт, координатор спостереження ОПОРИ за виборами на Івано-Франківщині, пояснює, що згідно з ч. 7 ст. 72 Закону “Про вибори президента України”, якщо ЦВК скасовує реєстрацію кандидата на посаду Президента у період виготовлення бюлетенів або після їх виготовлення, то ЦВК може прийняти рішення про внесення змін до бюлетеня. Це рішення передається окружним виборчим комісіям для внесення відповідних змін дільничними виборчими комісіями. Такі зміни до виборчих бюлетенів вносяться членами ДВК з використанням штампа “Вибув” на засіданні дільничної виборчої комісії. Вносити зміни до виборчого бюлетеня без рішення ЦВК забороняється.

“Оскільки ЦВК не приймала рішення про внесення змін до бюлетенів, ставити штамп «Вибув» члени ДВК не мали права. Крім того, офіційно реєстрацію кандидата Олександра Мороза не скасовували. Також варто зазначити, що для скасування реєстрації кандидатів після 7 березня є вичерпний перелік причин, викладений у Законі, серед яких немає публікації в соціальній мережі”, – каже Богдан Морикіт.

За повідомленням ЗМІ, на Львівщині голові ДВК, яка зіпсувала 180 бюлетенів, поставивши штамп “вибув” навпроти прізвища одного з кандидатів на посаду президента України, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 158 (надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців) КК України.

 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: