fbpx

У СТЕК пояснили Марцінківу, що таке ліміти на газ і чому популізм шкідливий

Суспільство 18:00, 25.04, 2017

У СТЕК назвали звинувачення міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа на адресу компанії емоційними та необґрунтованими.

У ТОВ "Станіславська теплоенергетична кампанія" зазначають, що, коли міський голова Руслан Марцінків вирішив відновити теплопостачання у місті, компанія відразу чесно повідомила, що договір на купівлю газу з НАК "Нафтогаз" закінчився 31.03.2017 і, як наслідок, СТЕК не має виділених лімітів на газ на квітень місяць, а без них подача тепла є неможливою.

Крім цього, під час візування проекту розпорядження "Про відновлення теплопостачання в Івано-Франківську" директор СТЕК офіційно вказав, що "Продовжити опалювальний сезон неможливо у зв’язку із відсутністю лімітів" від 19.04.2017. Підприємство оперативно звернулося із листом про виділення лімітів до НАК "Нафтогаз" у зв’язку із форс-мажорними обставинами, а саме аномально низькою температурою як для кінця квітня, тоді ж тепловики звернулися до міського голови з проханням пролобіювати вирішення цієї проблеми на рівні уряду та газопостачальника. 

"Рішення міського голови про відновлення опалювального сезону є безпрецедентним, за шість років нашої роботи таке стається вперше. Ми не могли цього передбачити, а оскільки опалювальний сезон офіційно закінчився 1 квітня, то ні договору, ні лімітів на квітень у нас не було, – розповідає про ситуацію директор СТЕК Сергій Мельник. – Так як ліміти виділяє НАК «Нафтогаз», ми звернулися до міського голови, розповіли про проблему і попросили посприяти у її вирішенні на державному рівні, однак "сприяння" обмежилося формальним листом на адресу прем’єр-міністра. Газу так і не виділили".

За його словами, працівники СТЕК в рекордні терміни, за 1 добу, провели підготовку мереж та котельного обладнання до роботи і станом на 20 квітня були готові запустити котельню і подати тепло.

"Для розуміння, ліміти на газ – це об’єми газу, які компанія може спожити за певний період, якщо їх немає – використання  газу стає крадіжкою, – додає Мельник. – А красти газ і порушувати закон ми вважаємо неприпустимим".

На думку керівництва СТЕК, якби міський голова реально долучився до вирішення цієї проблеми шляхом особистих переговорів з керівництвом уряду та НАК "Нафтогаз України", а не займався популізмом, ситуація могла б скластися інакше.    

Нагадаємо, що на тижневій нараді, яка проходила 25 квітня, мер звинуватив СТЕК у зумисному невиконанні розпорядження міського голови про відновлення опалювального сезону у Івано-Франківську.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: