“Минулого тижня читаю такі новини – в області ситуація із продажем ялинок під контролем, і про все це звітує адміністрація, міліція, – каже Андрій Об’єщик. – А ситуація насправді така – реагувати на незаконний продаж, розбиратись із порушеннями ніхто не поспішає. Комусь, мабуть, вигідно”.
Як підтвердження цьому пан Андрій розповідає про недавні випадки. Зокрема, нещодавно один із активістів-однодумців проходив попри перехрестя біля “Збруча” і помітив, що “іноземці” продають ялинки без бірок. Повідомив іншим, тож пішли подивитись на точки продажу.
“Був “Козацький екологічний батальйон”, нас троє, – додає пан Андрій. – У першому ж місці, куди подались, побачили таку ситуацію. Продають ялинки – частина ялинок з бірками, частина – без. Документів жодних. Торгівля відбувається на газонах! В переліку місць, відведених для торгівлі, того місця не було. Пішли далі – до тих “іноземців”, яких побачив наш активіст. Бірки – старого зразка, чорного кольору”.
Ще більше здивували активістів документи продавців у цій точці – вони були на 104 дерева, хоч при підрахунку їх виявилось на сотню більше – 204. Тож активісти зателефонували на 102, викликали міліцію. Першими, за словами пана Об’єщика, прибула “ринкова міліція”, другим прибув працівник відділу по боротьбі з економічними злочинами, потім слідчо-оперативна група і прибули екологи.
“Ми просто поставали і спостерігали збоку, що зробить та вся компанія, що зібралась, – каже активіст. – І хто що зробив – ринкова міліція складає протокол за торгівлю у невідведеному місці. Працівник економічної міліції поводив себе взагалі дивно. Оперативники приїхали, зробили декілька фото і поїхали. Еколог склав акт підрахунку кількості тих ялинок, і усі порозходились”.
Така поведінка контролюючих структур – щонайменше дивна, переконанинй активіст. Оскільки ними була написана заява про вчинення кримінального злочину, але ніяких відповідних дій на місці не проводилось.
“При підрахунку тих ялинок у них було 104 по документах, а насправді було 204, – пояснює далі пан Об’єщик. – Продавець написав розписку, що дані ялинки приїхали однією партією в одному автомобілі. По документах – ті ялинки привезені з Верховини. Виходить так, що ялинки купили у Верховині, в державному лісгоспі, частину купили з документами, бірками, а другу – без. Тобто явне зловживання працівників лісгоспу. Якщо мала б бути якась кримінальна справа, потрібно було скласти огляд місця події слідчо-оперативною групою і встановлювати, звідки походять ці ялинки. Якщо вони походять з лісгоспу, то треба було подавати на прокуратуру і притягувати працівників до відповідальності”.
Наступного дня активісти вирушили перевірити, чи змінилась ситуація у цій точці продажу. Побачене шокувало – як продавали без бірок, так і продають.
“І це ми говоримо тільки по одній точці, – додає активіст. – Була що дивна ситуація. Еколог, що прибув на місце, взагалі заявив, що бірки – необов’язкові. Виходить абсурд! Хто усе це має контролювати, якщо ні міліція, ні екологи не хочуть розбиратись у справах зловживання лісгоспами щодо продажу ялинок”.