fbpx

У територіальну громаду з центром у Тлумачі увійде 14 сіл

Суспільство 11:17, 15.07, 2015

У вівторок, 14 липня, в малій залі адміністративного будинку органів влади Тлумацького району відбулася зустріч голови районної державної адміністрації Володимира Габурака та активу Живачівської сільської ради.

На зустрічі говорили про формування перспективного плану об’єднання громад Тлумацького району. Зокрема, Володимир Габурак розповів про критерії, за якими повинно відбутися таке об’єднання, та розпочату відповідну роботу у місцевих громадах району. Він зазначив, що сьогодні Тлумацький район є дотаційним, а більшість сільських рад за власні надходження не можуть утримувати свій управлінський апарат, не говорячи уже про економічний та інфраструктурний розвиток населених пунктів. Завдяки фінансовим гарантіям держави об’єднані територіальні громади отримають більше можливостей для розвитку сіл, будівництва доріг, підтримки закладів медицини, освіти і культури. Про фінансування об’єднаних громад, розподіл ресурсів та субвенції з державного бюджету роз’яснила начальник бюджетного управління департаменту фінансів облдержадміністрації Ганна Качур.

Представники Живачівської сільської ради також розглянули пропозиції щодо об’єднання в одну територіальну громаду громаду з центром в с. Олеша. 

Перспективний план об’єднання громад району передбачає утворення чотирьох громад з центрами у місті Тлумачі, селищі Обертин, селах Олеша та Нижнів. На нараді з міським та сільськими головами, яка відбулась минулого тижня, було вирішено підписати меморандуми про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад району з центрами у перелічених населених пунктах. У кожному з таких меморандумів зазначається, що розробка перспективного плану об’єднання громад – це перший етап реформи місцевого самоврядування, спрямованої на розвиток конкурентоспроможності громад, другий етап – процес добровільного об’єднання територіальних громад, а відтак його підписанти не заперечують щодо включення населених пунктів, які вони представляють, у перспективний план формування (об’єднання) територіальних громад.

На 14 липня 2015 року меморандум щодо включення населених пунктів Тлумацького району у перспективний план формування територіальних громад з центром територіальної громади у місті Тлумач підписали міський голова Тлумача Володимир Коженьовський, сільські голови сіл Бортники, Братишів, Вікняни, Гостів, Гринівці, Грушка, Колінці, Королівка, Кутище, Надорожна, Палагичі, Прибилів, Пужники, Тарасівка. З центром у селі Нижнів згодні об’єднатися громади Нижнівської, Петрилівської, Олешівської, Остринської сільських рад.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: