fbpx

У "Теплокомуненерго" пояснили, чому в січні франківці отримали захмарні рахунки

Суспільство 12:27, 16.02, 2017

Холодний січень і відсутність енергоощадних технологій в Івано-Франківську призвели до високих рахунків за тепло.

Івано-Франківськтеплокомуненерго спробувало пояснити споживачам, чому платіжки за тепло виявилися суттєво більшими від, наприклад, минулорічних.

Складовою розрахунків вартості є два чинники:

– тариф за тепло;

– кількість фактично використаного тепла у звітному місяці.

ДМП "ІФТКЕ" надає тепло до 555 житлових будинків на абонентському обслуговуванні. У 545 – встановлено загальнобудинкові прилади обліку теплової енергії.

Розрахунок проводиться окремо по кожному будинку. До нарахування квартирам використовують кількість теплової енергії, яку використав будинок, за мінусом нарахувань на юридичні особи (якщо такі розміщені у будинку і мають спільний з ним облік). В межах одного будинку ціна за 1 м² єдина.

У різних будинках ціни за 1 м² різні, адже будинковий прилад теплової енергії обліковує фактичну кількість тепла, що використано саме у житловому будинку. Її кількість залежить від багатьох факторів: матеріалу стін будинку, його поверховості, площі, кількості відключених квартир, наявності приладів опалення в місцях загального користування, температурного режиму у квартирах споживачів (навіть чи закривають мешканці двері у під’їздах) тощо.

При нинішній встановленій НКРЕКП вартості газу – 6809 грн./м², вартості електроенергії – 2,36 кВт./год. що зросли за останній рік в декілька разів, годі сподіватися невисокої вартості тепла. Також слід врахувати і температуру повітря, що за останні 5 років була найнижчою в січні (середньомісячний показник становив -5,7 ˚С)

З урахуванням цих факторів середньомісячний тариф склав 35 грн./м². Є, звичайно, нижчі тарифи, а є  значно вищі. Це залежить передовсім від збереження тепла у самому будинку.

"Тож питання теплозбереження набуває особливої ваги, адже вплинути на тарифну складову ми, на разі, не в силі. Залишається навчитися максимально ефективно використовувати тепло, що постачають теплогенеруючі підприємства, та споживати його менше", – йдеться в повідомленні "Теплокомуненерго".

Для цього потрібно провести енергоаудит будинку, утеплення стін, утеплення горища й підвалу із заміною підвальних розгалужень теплових, водяних та каналізаційних мереж. Заміна вікон на металопластикові та енергоощадні і утеплення під’їздів – невід’ємна частина програми енергозбереження. 

"Так, усі ці заходи вимагають значних коштів. Але починати слід з найпростішого: навчитися бути небайжужим, коли бачимо розбите вікно у під’їзді чи незачинені двері. Будьмо ґаздами у своєму домі", – закликають у компанії.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: