fbpx

У Тлумачі відбудують костел Святої Анни – пам'ятку, яку зруйнувала радянська влада

Культура 08:48, 24.07, 2015

У місті Тлумач Івано-Франківської області освятили споруду, яку перебудують на римо-католицький храм за зразком знищеного радянською владою у 1969 році костелу Святої Анни, пам'ятки ХІХ ст.

Меценатом відновлення пам'ятки в Тлумачі є Богдан Станіславський, який викупив будівлю для відбудови. Бізнесмен повідомив, що місцева римо-католицька громада вже може там у приміщенні проводити богослужіння.

Планується "передню частину споруди реставрувати до того вигляду, який мав костел Святої Анни, у другій частині можуть жити сестри або займатися діти…" – повідомляє ГК з посиланням на тлумацьку газету "Злагода".

Це місце, як багато інших старовинних, оповите легендами. Кажуть, тут нічого не може процвітати, що не благословенне.

У закладах, які розміщувалися в споруді костелу після втрати ним першочергового призначення (магазинах, нічному  клубі, а тепер  кінотеатрі), відбувалися дивні речі. Можливо, тому костел зруйнували в 1969 році. 

У Тлумачі відбудують костел Святої Анни – пам'ятку, яку зруйнувала радянська влада 1

Жителі зізнаються, що довго чекали на відбудову святині, щоб позбавити місто негативної енергетики.

Архієпископ римо-католицької церкви в Україні Мечислав Мокшицький та парох римо-католицької церкви в місті Артур Зауха здійснили чин посвячення будівлі святою водою.

На богослужінні було вісім священиків, сестри-монахині згромадження Св. Вікентія, мешканці Тлумача та селища Обертин. Були присутні також представник УАПЦ о. Василь Стадник і  УГКЦ о. Микола, які висловили підтримку парафіян та надію на завершення розпочатої справи.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: