fbpx

У центрі Франківська виявили фрагменти Тисменицької брами – комунальники планують все залити бетоном. ФОТО

Наша історія 19:46, 26.06, 2018

Про знахідку на вулиці Лесі Українки, поряд з медуніверситетом, у мережі повідомив архітектор-реставратор Ігор Панчишин. Каже, це фрагменти фортифікаційних конструкцій. Втім, комунальники налаштовані вже завершити ремонт вулиці.

Очільник міського комунального департаменту Михайло Смушак каже, що залишати вже немає куди – все залиють бетоном, пише Репортер.

“Археологічні дослідження там велися ще з вересня, все було розрито, – говорить Михайло Смушак. – Тепер йде завершальний етап, то куди його ще залишати – будемо все заливати бетоном”.

Архітектор, начальник міського відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак наразі не коментує ситуацію. Каже, вже чув про знахідку і мусить піти на місце – подивитися. За його словами, теоретично він мусить скласти припис, аби роботи призупинили.

"Треба фіксувати факт, робити дослідження. Будемо ще дивитися і з’ясовувати", – каже Ідак.

Ігор Панчишин нагадує, що центральна частина міста є історико-архітектурною заповідною територією:

"Ось ще одне підтвердження необхідності співпраці з археологами. Під час виконання земельних робіт знов виявлено фрагменти фортифікаційних конструкцій. На цей раз це фрагменти так званої Тисменицької брами поряд з медакадемією і катедрою… Прикро, що ніхто не зважає на закон "Про охорону археологічної спадщини".

За статтею 19 Закону про охорону культурної спадщини, юридичні і фізичні особи, у користуванні або володінні яких перебувають археологічні об’єкти або предмети, зобов’язані  дотримуватися всіх вимог законодавства щодо охорони і використання археологічних об’єктів або предметів, виконувати всі необхідні роботи виробничого характеру згідно з дозволом (пам'яткоохронних служб); негайно інформувати про нововиявлені об’єкти або предмети в межах території, яку вони використовують для своєї діяльності. А за знищення, руйнування або пошкодження пам’яток – об’єктів культурної спадщини, – за статтею 298, караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: