Метою його проведення є пропагування українського поетичного слова, розвитку культури та духовності українського народу – від Гуцулії – до кряжів донецьких.
Організаторами фестивалю є Верховинська районна державна адміністрація, Верховинська районна рада, Товариство "Просвіта" імені Тараса Шевченка, Музеї Івана Франка, Гуцульщини, "Тіні забутих предків" спільно з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Чернівецьким меморіальним музеєм Володимира Івасюка та Івано-Франківською обласною організацією Національної Спілки письменників України.
На свято поезії, свято українського слова на Верховинщину планують приїхати відомі в Україні майстри слова: Шевченківський лауреат Василь Герасим’юк – український поет, член Національної Спілки письменників України (відбудеться презентація четвертої книги серії "Третє тисячоліття: українська поезія"), Василь Шкляр – український письменник, політичний діяч, один із найвідоміших і найбільш читаних сучасних українських письменників. У складі творчої делегації з Чернівців має намір завітати сестра Володимира Івасюка Оксана Михайлівна.
До участі у фестивалі також запрошено Дмитра Павличка, Степана Пушика, інших відомих поетів, Шевченківських лауреатів. У вестибюлі загальноосвітньої школи перед початком фестивалю буде організовано книжковий ярмарок, де кожен зможе придбати безцінний скарб – українську книгу.
Фестиваль "Від Гуцулії – до кряжів донецьких" відбудеться в актовому залі Верховинської ЗОШ І-ІІІ ступенів 26 березня 2015 року о 15-ій годині.