fbpx

У Верховині пройшов Карпатський літфест

Культура 11:08, 28.07, 2014

У Верховині Карпатський літфест "Письменницька ватра над Черемошем – 2014" зібрав чимало поціновувачів української літератури та музики.

"Письменницька ватра над Черемошем – 2014" приурочена 200-літтю з дня народження Тараса Шевченка, 85-річчю створення Національної спілки письменників України та 65-літтю Орфея української музики та пісні Володимира Івасюка. Про це повідомили КУРСу у відділі прес-служби Івано-Франківської ОДА.

Участь у літфесті взяли голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України, літературний критик Євген Баран, голова обласної спілки краєзнавців Михайло Косило, директор Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка, письменник, журналіст Мирослав Лазарук, письменник, лауреат премій імені Марії Підгірянки, Володимира Сосюри, Дмитра Загула та Міжнародної премії імені Б.-Н. Лепкого Орест Князький.

Відкрив фестиваль голова районного товариства "Просвіта", заслужений журналіст України Василь Нагірняк. Він ознайомив присутніх з метою проведення літфесту та його програмою, висловив сподівання, що такі зустрічі стануть традиційними.

З вітальним словом до учасників Карпатського літфесту звернувся голова районної ради Іван Маківничук. Іван Михайлович зазначив, що необхідно продовжувати відновлювати традиції зустрічей творчої інтелігенції. Це дасть змогу піднімати рівень української свідомості та відроджувати національну ідею.

З презентацією оновленого журналу "Перевал", який повністю присвячений творчості Т. Шевченка, виступив Євген Баран. Михайло Косило представив учасникам літфесту журнал "Краєзнавець Прикарпаття", на обкладинці якого – графічна робота з поеми "Гайдамаки". Михайло Косило розповів, що на території Івано-Франківської області налічується 204 пам’ятники і пам’ятні знаки Тарасу Шевченку, а це найбільше у світі в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці. Також було презентовано збірку "Пам’ятники Кобзареві на Прикарпатті".

Директор Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка Мирослав Лазарук свій виступ розпочав словами Шевченка: "Учітеся, брати мої, думайте, читайте!», закликавши таким чином присутніх до різножанрової палітри письменництва, поезії та музики. Авторський вірш "У вінок Тарасові Шевченку" зачитав письменник із Білоберізки Орест Князький.

Завершився літфест міні-презентацією книги Василя Нагірняка "Орфей Собору Нації".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: