fbpx

У "ВОЛІ" розповіли про заборону рубок та звільнення голови Держлісагентства. ВІДЕО

Політика 08:15, 13.05, 2016

Після візиту нового міністра екології Остапа Семерака до НПП "Гуцульщина" на своєму засіданні Кабмін ухвалив рішення тимчасово заборонити санітарно-оздоровчі заходи (рубки) в лісах.

Візит став наслідком численних протестів активістів "ВОЛІ", а під час самого візиту люди ВОЛІ показали міністру, як нищиться заповідний Карпатський ліс під прикриттям начебто законних на папері, але за фактом варварських "рубок оздоровлення". Шокуючі масштаби екологічної катастрофи отримали негайну відповідь, і санітарно-оздоровчі рубки в лісах України заборонені до перегляду Мінприроди, Мінагрополітики, Держлісагентством нормативно-правових актів, які регулюють порядок та правила їх здійснення. Також було прийнято рішення звільнити голову Державного агентства лісових ресурсів України Олександра Ковальчука, інформує прес-служба партії "ВОЛЯ".

Партія "ВОЛЯ" вимагала заборонити так звані санітарні рубки в межах природно-заповідного фонду місцевого значення від обласної ради. Проте під час засідання екологічної комісії депутати навіть не наважилися рекомендувати проект рішення про введення мораторію на санітарні рубки до розгляду на сесії облради. Те, на що не зважилися чиновники області, люди ВОЛІ домоглися від Кабінету Міністрів. 

"За 2015 рік у Івано-Франківській області з 995 тисяч кубів заготовленої деревини 588 тисяч метрів кубічних (тобто майже 60%) заготовлено від санітарних рубок. А це більше 23 тисяч вивезених лісовозів або 300 тисяч дерев, які зрубали під виглядом хворих або пошкоджених вітром! Фактично під цими начебто санітарно-оздоровчими рубками ховалися рубки головного користування, метою яких є зовсім не оздоровлення лісу, а комерційна заготівля деревини", – сказала Ольга Галабала під час засідання екологічної комісії облради. 

Галабала наголосила, що такі санітарні рубки є однією із причин знищення карпатського лісу, адже їх проведення проконтролювати практично не можливо.

"Всі суцільно-санітарні та вибірково-санітарні рубки контролює Івано-Франківське обласне управління лісового господарства. Воно ж формує комісію з обстеження, видає дозволи на санітарні рубки та здійснює контроль. Як відомо, на санітарні рубки не виділяються лісосіки, на них не встановлюються та не погоджуються ліміти. Саме тому безконтрольні санітарні рубки є такими привабливими для місцевих чиновників",  зазначила депутат.

Ольга Галабала поставила запитання головному ліснику області Олексію Голубчаку, чи дійсно так хворіють дерева в області, що з них заготовлюється 60% деревини, але відповіді так і не отримала. 

"Я підняла динаміку лісозаготівлі, де показано, що в 50-60-х роках з санітарних рубок заготовлялось 4% деревини. У 75-80 рр. – до 10%, у 1995 році – було до 20% деревини, яку заготовляли через вибірково-санітарні рубки. Сьогодні наш показник 60%, який є найвищим, адже в середньому по Україні 51% заготівлі від санітарних рубок. Відповідно складається враження, що під санітарними рубками ховається рубка здорового лісу",  підкреслила політик.

Тому Галабала переконана, що необхідно вивчити звіти санітарних та лісопатологічних обстежень, "адже саме там має бути вказано, що із цією деревиною відбулось, скільки зрубано сухостою, скільки пошкоджено шкідниками", та перевірити всі ділянки так званих оздоровчих рубок, які були проведені у 2015 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: