fbpx

У Витвицькій ОТГ вирішили нагальні проблеми і шукають інвесторів. ФОТО

Суспільство 17:51, 30.04, 2018

Витвицька ОТГ, єдина об’єднана громада у Долинському районі, продемонструвала свої досягнення за перший рік. Чим сьогодні живе громада та її мешканці, дізнавались журналісти під час прес-туру, організованого Івано-Франківським Центром розвитку місцевого самоврядування за підтримки U-LEAD.

Насамперед відвідали адміністративний центр громади – село Витвиця. Тут зараз на кошти інфраструктурної субвенції завершують реконструкцію приміщення сільської ради 50-х років побудови, яке мало усього кілька кімнат і горище, яке не опалювалось. Вже за кілька місяців це буде компактна, але простора і утеплена будівля, на першому поверсі якої планують розмістити Центр надання адміністративних послуг.

У Витвицькій ОТГ вирішили нагальні проблеми і шукають інвесторів. ФОТО 1

Поруч сільської ради будинок культури, який 30 років не опалювався і мав усі шанси на повільне руйнування. Але завдяки новим фінансовим можливостям громади у приміщенні замінили дах, змонтували нову систему опалення і проводять ремонтні роботи. Проте, як добрі ґазди, у Витвицькій громаді одразу порахували потенційні витрати на енергоносії і вирішили, що спробують зекономити і зробити систему опалення спільною для приміщення сільської ради, будинку культури та амбулаторії, яка теж розташована поруч.

Тож зустрілись з головою громади Миколою Шикором та його командою у Витвицькій загальноосвітній школі, де теж з метою економії на енергоносіях встановили твердопаливний котел. За рік з невеликим, розповідає очільник громади, завдяки коштам державної підтримки і збільшенню власних надходжень бюджету ОТГ вирішили найбільш нагальні проблеми у селах громади. І усім, хто ще думає і відкладає на потім створення об’єднаної громади, Микола Шикор нагадує давню приказку.

"Гуртом добре і тата бити. Якщо громади об’єднуються, коли у них є спільна ідея, мета, то вони обов’язково досягають результату. Ми бачимо це по своїй громаді. Наприклад, у деяких наших селах роками намагались отримати кошти на ремонт шкіл, а в районі їх не чули. Зі створенням громади ми стали їздити по селах, збирати громаду, вислуховувати людей і вирішувати першочергові проблеми", – каже він.

У Витвицькій ОТГ вирішили нагальні проблеми і шукають інвесторів. ФОТО 3

Приклад  сусіднє село Кальна, де коштом інфраструктурної субвенції замінили дах у школі. Зараз розпочинають ремонтні роботи в приміщенні Кальнянської сільської ради, де розташований старостинський округ.

"Я вже 12 років сільським головою і вже другий рік старостою. Десять років я добивався, щоб замінити дах у школі, яка побудована в 1970-му році. Дерев’яні конструкції почали гнити. Десять років я не міг цього добитись, а при ОТГ бігом зробили проект і перекрили школу. Зараз встановлюємо дитячий майданчик і перекриваємо дах у сільській раді", – говорить Віктор Равлюк, в.о. старости с. Кальна Витвицької ОТГ.

У Витвицькій ОТГ вирішили нагальні проблеми і шукають інвесторів. ФОТО 5

У приміщення теперішнього старостинського округу, розповідає він, перевели сільську амбулаторію у 5 кімнат і планують їй передати ще кілька кабінетів.

Завершили оновлення і в амбулаторії с. Станківці, яка обслуговує 3,5 тисячі мешканців п'яти навколишніх сіл. Найнеобхіднішим обладнанням тут забезпечені і до нововведень медреформи також підготувались. Очікують на кілька комп’ютерів та підключення до медичної інформаційної системи, розповідає завідувач амбулаторії Оглоб'як Богдан. Поки ж збирають списки мешканців у паперовому вигляді.

У кожному населеному пункті громади реалізували бодай один проект розвитку чи вирішили нагальну проблему. У с. Станківці Витвицької ОТГ відкрили навчально-виховний комплекс, який почали будувати ще у 2012 році. Тепер тут є школа першого ступеня і дитячий садок на дві групи дітей, розповідає в.о. старости сіл Станківці і Церковна Витвицької ОТГ Ярослава Грабар. Раніше школярі навчались у старому приміщенні 1939 року побудови, де було усього 4 класних кімнати. А про їдальню і решту навіть не думали. А у сусідньому селі Церковна утеплили та відремонтували фасад приміщення школи.

У громаді і далі йдуть за принципом – вирішувати проблемні питання поступово, не оминаючи кожний населений пункт. Ресурси для цього є. Бюджет громади, яка об’єднала 5 сільських рад, після об’єднання збільшився у 3,5 рази. Але не все одразу.

Думають у громаді і про перспективу. Цього року почали розробляти Стратегію розвитку Витвицької ОТГ до 2025 року. Її основним напрямком стане туризм та використання місцевих ресурсів.

"Найперспективнішими напрямками розвитку Витвицької громади є туризм, зокрема створення вело- та пішохідних маршрутів, кемпінгових містечок та відповідної інфраструктури. Ще одним пріоритетом розвитку є деревообробка з високою доданою вартістю, а також створення розсадного комплексу з вирощування сіянців дерев та кущів, що можна використовувати для відновлення лісів",  зазначає радник Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук, який здійснює експертний супровід розробки Стратегії.

Перші кроки у розвитку туристичної складової у Витвицькій громаді вже зробили. На завершальній стадії розробка туристичного маршруту "Стежками воїнів УПА". Його планують презентувати вже влітку.

"У нас кожне село громади має славну історію. Маршрут стартуватиме з села Витвиця. Він передбачає пішу мандрівку протяжність близько 30 км. Туристи зможуть побачити два бункери. Один з них розташований біля Скелі Дорошенка. Другий наші активісти виявили минулої неділі в урочищі "Мамаївське", яке теж включено до цього маршруту",  розповідає голова Витвицької ОТГ Микола Шикор.

Окрім патріотичних туристичних маршрутів, тут є і багато іншого. І старі дерев’яні церкви, і ландшафтні заповідники "Бовкоти" і "Цапове", водоспади. Один з них з символічною назвою "Гуркало" розташований неподалік дороги з Витвиці до Станківців.

У Витвицькій ОТГ вирішили нагальні проблеми і шукають інвесторів. ФОТО 7

Проте, щоб повноцінно розвивати громаду, потрібно набагато більше. Тож ОТГ шукає інвесторів. А свої можливості та пропозиції Витвицька ОТГ описала в єдиному документі – інвестиційному паспорті громади. В ньому, до речі, вже презентовані декілька земельних ділянок, які пропонують інвесторам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: