fbpx

У "золотій двадцятці" цьогорічного Форуму видавців чотири франківські новинки

Культура 13:15, 17.09, 2017

До добірки 20 новинок української прози та поезії, яка представлена на XXIV Форумі видавців у Львові, увійшли три книги видавництва Discursus, а також роман франківського письменника Степана Процюка.

Нам усім пощастило. Розмови з Юрієм Андруховичем

У "золотій двадцятці" цьогорічного Форуму видавців чотири франківські новинки 1

Чому Юрій Андрухович застосовує автоцензуру? Чому ніколи не покине України? Чому вважає, що "нам усім старшенно пощастило"?..

Вибрані розмови з Юрієм Андруховичем не лише дозволять глибше пірнути в розуміння текстів письменника. Це ще й виразна картина поглядів сучасного інтелектуала на суспільно-політичні події в нашій країні. Андрухович вражає безкомпромісністю і надихає оптимізмом.

Глінтвейн дорогою на Говерлу. Василь Карп’юк

У "золотій двадцятці" цьогорічного Форуму видавців чотири франківські новинки 3

«Глінтвейн дорогою на Говерлу» — це дуже спокійна і розважлива поетична книжка, в якій усе знає своє місце і свій час. Її композиція чітка і виразна, і чотири частини збірки — «серце», «думки», «душа» і «гори» — це не просто маркери, які тематично структурують книжку, а радше пріоритети, на яких будується мала приватна авторова життєва філософія, оправлена в поетичну форму.

Любов, думання про світ, стосунки з Богом і життя серед гір — це основні вектори, які визначають траєкторію письма. А наявність цих чотирьох речей на щодень — любові, думання, віри і життя у своїй малій батьківщині — як видно з погідних інтонацій віршів, і є тим, що робить людину щасливою.

Травам не можна помирати. Степан Процюк

У "золотій двадцятці" цьогорічного Форуму видавців чотири франківські новинки 5

1970-ті роки. Доба арештів, судилищ, самоспалень… Радянська вла­да, якій зосталося жити два десятиліття, здається могутньою. Дуже мало хто вірить у перспективу її падіння. Незгодні стають жертвами кагебістських провокацій і каральної психіатрії.

Характери в новому романі знаного українського прозаїка абсолют­но різні. Різне бачення себе, різна сила волі, а декотрі з героїв іще й пе­ребувають по різні боки барикад. Персонажі Степана Процюка збірні, узагальнені. Але методи й практики, до яких вдавався, нищачи люд­ську особистість, більшовицький режим, показані з документальною конкретністю.

Два пасинки Митрополита. Владислав Івченко

У "золотій двадцятці" цьогорічного Форуму видавців чотири франківські новинки 7

Вихованці Митрополита Шептицького — Теофіл Володимирський та Іван Великодній — щойно закінчили духовну семінарію. Іван розпочинає служіння в далекому гірському селі, а закоханий Теофіл зволікає з висвяченням й залишається у Львові поруч із Митрополитом.

Страждання й смерть, що прийшли з Другою світовою, кардинально змінюють цінності й переконання героїв, а врешті — і їхні долі. Обох чоловіків окупанти намагаються використати, щоб схилити Митрополита на свій бік. Жорстокі вбивства, несподівані зради, ігри з совістю, погрози й шантажі штовхають Івана й Теофіла на важкий шлях. Чи вдасться побороти зло силою віри чи доведеться взяти до рук інакшу зброю — питання, до якого пасинки Митрополита зовсім не готові.

Всі книги, за винятком роману Степана Процюка, побачили світ в івано-франківському видавництві Discursus.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: