fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Спорт
  • Франківців обурив учасник чемпіонату зі спортивної ходьби, який готувався до виступу в формі з двоголовим орлом. ВІДЕО

Франківців обурив учасник чемпіонату зі спортивної ходьби, який готувався до виступу в формі з двоголовим орлом. ВІДЕО

Спорт 18:12, 11.03, 2017

В Івано-Франківську розпочався чемпіонат України зі спортивної ходьби. Учасник юнацької збірної з Волині тренувався перед стартом у спортивній формі з символікою Росії.

Нагадаємо, участь у змаганнях беруть 180 спортсменів із 15 областей України, а також атлет з Латвії. 

"Якийсь дивний чемпіонат України зі спортивної ходьби сьогодні проходить в Івано-Франківську! Перед стартом на весь центр міста лунає ватна музика, а що найбільше мене здивувало, то це представники команди з Волині, де одна із представниць команди через раз говорить українською мовою. А тренер направляє мене в психушку через моє зауваження стосовно того, що один із учасників змагань розгулює вулицею у формі з російським двоголовим орлом на грудях!" – обурився фотограф міської ради Богдан Досюк, який знімав хід змагань. 

Франківець звернувся до тренера волинської команди. Та не побачила нічого страшного в тому, що юнак на чемпіонаті України одягнений у російській формі. Вона пояснила, що спортсмен  півсирота, не має грошей і використовує ту форму, яку йому подарували.

 

Таке пояснення спонукало Досюка звернутися в мережі до міністра спорту Жданова. 

"Я також хочу звернутися до міністра спорту України, пана Ігор Жданов  зі слів тренера команди з Волині, цей хлопчина напівсирота і не має грошей, щоб купити собі форму, а цю форму з російським гербом хлопцю подарували. Напевно, що подарували під час якихось змагань в Росії. То чому наша країна, очолюване Вами міністерство, не може подарувати їм спортивне екіпірування? Хіба це так важко, чи в нас так багато дітей-сиріт, що на них не вистачить грошей, щоб забезпечити їх нормальною українською фомою, в якій вони гідно змужуть виступати на змаганнях? Чи краще нехай наші спортсмени розгулюють у формі країни-окупанта на чемпіонатах України?"  написав франківець. 

"Якби було хоч трохи свідомості та було б скрутне матеріальне становище  затер би ту символіку",  прокоментував Микола Українець.

"Спалити герб окупанта, а юнакові толково об'яснити",  запропонував у коментарях франківець Василь Потяк. 

"Безумовно, одягання волинським спортсменом спортивного одягу з гербом окупанта в умовах війни не красить спортсмена і є його внутрішнім вибором. Це проблема самосвідомості спортсмена. Його команди аналогічно. Вигороджувати їх не збираюсь й, очевидно, немає змісту, але… Але це водночас ще раз засвідчує існуючий стан, проблеми і жалюгідний рівень фінансування легкої атлетики в країні в цілому.

Сьогодні він тримається передусім на ентузіазмі його учасників, держава фактично відсторонилась від усього. І пан міністр це прекрасно знає. Нема де тренуватись, виїзди на тренування та змагання винятково за власні кошти, аналогічно з харчуванням, а тим паче з екіпіруванням. І так не лише в легкій атлетиці. Переконаний, наші спортсмени були б лише вдячні владі за підтримку, а не одягали екіпірування окупанта й тепер, віднєкуючись, придумували відмовки",  висловив свою думку франківський журналіст і спортивний коментатор Ігор Дебенко. 

Чемпіонат зі спортивної ходьби триватиме в Івано-Франківську два дні. Змагання є відбірковими на Кубок Європи.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: