fbpx

Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві та Крехові

Політика 14:05, 22.10, 2018

П’ятий рік поспіль Благодійний Фонд Олександра Шевченка організовує для школярів Івано-Франківська конкурс творів на патріотичну тематику. Він проходить у три етапи. Учасники другого етапу традиційно відвідують історичні місця Західної України.

Цього року школярі Івано-Франківська побували у містечку Жовква та Крехівському монастирі, що на Львівщині.Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві та Крехові 1

"Ми невипадково обрали саме ці місця для поїздки. Важливо показати дітям, що наша історія надзвичайно багата. І що не все зараз у занедбаному стані. Багато будівель відновлюються. До прикладу, в Жовківському замку за останні роки реконструйовано багато об’єктів. А Крехівський монастир вразив своєю сакральністю та величністю. Переконана, така поїздка сприятиме тому, що учні і надалі вивчатимуть історію рідного краю та своєї країни", – каже організаторка конкурсу Олександра Мечева.

Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві та Крехові 3

Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві та Крехові 5

Тема цьогорічного конкурсу – Січові Стрільці. Їхня спадщина – це відновлення військових традицій, створення форми українського однострою, військового словництва, термінології, військового фольклору й літератури, пісень і музики, зростання українського патріотизму.

Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві та Крехові 7

Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві та Крехові 9

"Я писала твір про Січових Стрільців. Вони були патріотичними і, попри мізерні шанси, вірили у перемогу. Думаю, ця звитяга передалась і нам. Можна згадати Майдан, коли мільйони людей вийшли відстояти своє право на гідне життя",  каже учениця школи № 23 Маргатита Юзвішин.

Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві та Крехові 11

У конкурсі взяли участь майже сотня дітей з усіх шкіл Івано-Франківська. На екскурсію їх запросили разом із педагогами.

Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві та Крехові 13

"Насправді учнівські твори були досить цікавими. Школярі згадували своїх прадідів, прабабусь, які були учасниками національно-визвольних змагань. І передавали це лірично, перепускали переживання через серце", – каже вчитель української мови та літератури школи-ліцею № 23 Ліліана Лавринюк.

Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві та Крехові 15

 Поїздка видалася насичено та цікавою. Перша зупинка – Крехівський монастир. Потім – мальовнича Жовква. Школярі відвідали замок, костел Святого Лаврентія, місцеву ратушу.

Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві та Крехові 17

"Такі історичні місця варто бачити на власні очі. А не читати про них у підручниках. Тим паче, що вони поруч. І часто ми навіть не знаємо, що маємо настільки багату історію. Такі замки треба берегти та відновлювати", – ділиться враженнями учениця ЗШ № 18 Марія Червак.

Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві та Крехові 19

За словами народного депутата України Олександра Шевченка, вивчення історії України стимулюватиме учнів до подальшого розвитку та самоосвіти.

Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві та Крехові 21

"Щиро радію, що такі конкурси збирають велику кількість учасників. Це означає, що діти хочуть знати історію рідного краю. Переконаний, ми зможемо виховати освічених, обізнаних, мудрих і розумних українців, які розвиватимуть рідну країну та стануть міцним фундаментом успішної й незалежної держави", – зазначив ініціатор конкурсу, народний депутат України Олександр Шевченко.

На правах реклами

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: