fbpx

Учасники війни на Сході будуть проходити реабілітацію у Прикарпатському університеті

Суспільство 19:41, 08.11, 2018

Прикарпатський національний університет спільно з громадською організацією "Інваліди, ветерани, учасники, волонтери АТО "Воїн України" розпочинає реалізацію реабілітаційної програми для учасників Операції об‘єднаних сил.

Угоду про таку співпрацю підписали сьогодні ректор університету Ігор Цепенда та голова ГО Всеволод Андрусів, інформує прес-служба університету.

"Ми прагнемо допомогти нашим захисникам покращити стан здоров’я – як фізичний, так і психологічний. Важливий аспект нашої співпраці – реабілітаційний. До проекту будуть задіяні студенти спеціальності "Фізична терапія, ерготерапія" та викладачі кафедри фізичної терапії та ерготерапії факультету фізичного виховання і спорту нашого університету. На факультеті реалізується навчальна програма "Охорона здоров’я", наші викладачі мають великий досвід, і цей досвід зараз буде використовуватися у співпраці з ГО "Воїн України". В університеті також є програма з психології щодо подолання посттравматичних стресових розладів. Наші фахівці зможуть надати відповідну психологічну допомогу, що також є важливим, адже потрібно гармонізувати особистість", – зазначив ректор університету Ігор Цепенда під час підписання Угоди.

Проект допомоги учасникам Операції об’єднаних сил та членам їх сімей працюватиме на базі Навчально-наукового рекреаційного реабілітаційного центру університету.

"Це дуже потрібний для нас проект. Для наших воїнів – це допомога у відновленні фізичного здоров’я, психологічної рівноваги та соціальної адаптації. Для університету – як для викладачів, так і для студентів – це досвід роботи з такою категорією людей", – сказав голова ГО "Воїн України" Всеволод Андрусів.

Завідувач кафедри фізичної терапії і ерготерапії Зіновій Дума підкреслив, що для колективу кафедри та студентів проект дуже відповідальний.

"Ми хочемо підтримати наших захисників і допомогти їм. Розроблений комплекс реабілітаційних заходів. Для наших студентів, яких ми також задіємо до проекту, це буде важливий досвід в їх майбутній професійній діяльності", – наголосив Зіновій Дума.

Представник Держслужби України у справах ветеранів війни та учасників АТО в Івано-Франківській області Володимир Веркалець повідомив, що в області є 7510 осіб, які брали участь у військових діях на сході України, з них 402 – це особи з інвалідністю. В контексті цього він наголосив на важливості такого спільного проекту Прикарпатського університету та ГО "Воїн України". Володимир Веркалець також побажав успішної співпраці учасникам та запевнив про всіляку підтримку з боку обласної влади в реалізації проекту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: