fbpx

Учням ПТУ у Калуші розповіли, як не потрапити до рук торговців людьми. ФОТО

Суспільство 20:05, 22.02, 2016

Івано-Франківський Карітас розпочав на Прикарпатті новий проект, спрямований на попередження торгівлі людьми. Першим учасником проекту "Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах Івано-Франківської області, щодо безпечної міграції та працевлаштування" стали учні ВПУ № 7 із Калуша.

У рамках проекту 20 активістів цього навчального закладу отримали інформацію про заходи безпеки, яких потрібно вжити, щоб не потрапити до рук торговців людьми, та підвищили свій рівень усвідомленості проблеми торгівлі людьми.

Проблемність ситуації в тому, що молоді люди не бачать перспектив для життя та самореалізації в українському суспільстві. Батьки також не бачать перспектив для своїх дітей. Освіта не стає запорукою нормального забезпеченого життя, і виїзд за кордон розглядається як умова не тільки вирішення тимчасових фінансових проблем родини, але і як стратегія життєвого шляху для молодого покоління. Тому, у зв’язку з вище зазначеним, важливим є проведення превентивної роботи серед дітей та молоді ПТНЗ з проблеми торгівлі людьми та основними правилами безпеки, кажуть у Карітасі.

Змістовні презентації, робота в групах, перегляд кінофільму "Життя на продаж" – все це дозволило учням отримати знання у сфері протидії торгівлі людьми, покращити комунікаційні навички, підвищити рівень самооцінки та самовпевненості, сформувати уявлення про можливості подальшого навчання та працевлаштування в Україні, а також опанувати основні правила безпеки у разі вирішення ними працевлаштовуватись за кордоном. 

"Те, що відбувається  з героями фільму "Життя на продаж", нас усіх дуже вразило. Мені здається, що в реальному житті може все бути ще гірше, а тому  потрібно більше таких превентивних заходів, які б доносили інформацію до молоді про небезпеки та ризики нелегального працевлаштування, щоб якомога більше людей змогли уникнути тенет торговців людьми", – ділиться своїми враженнями учениця ВПУ № 7 Ольга Хомич.

У рамках  проекту планується ще 9 аналогічних превентивних заходів для активної учнівської молоді  14 ПТНЗ Івано-Франківської області. За результатами проведених заходів будуть відібрані 40 майбутніх тренерів, які продовжать навчання за методикою "рівний – рівному". Для забезпечення сталості просвітницької роботи з протидії торгівлі людьми серед учнів ПТНЗ Івано-Франківської області кожен навчений тренер проведе превентивний захід із запобігання торгівлі людьми для своїх однокурсників.

Проект "Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах Івано-Франківської області, щодо безпечної міграції та працевлаштування" реалізується благодійним фондом "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ" за підтримки департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА завдяки фінансуванню Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні та Уряду Канади.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: