fbpx

Україна переходить на використання двовалентної вакцини проти поліомієліту

Здоров'я 15:06, 18.04, 2016

З 18 квітня Україна переходить на використання двовалентної вакцини проти поліомієліту.

Як повідомляють у прес-службі Міністерства охорони здоров’я, Україна приєдналася до Глобальної стратегії ВООЗ, ухваленої на 68-ій Генеральній Асамблеї ООН, з переходу використання живої оральної тривалентної вакцини проти поліомієліту (тОПВ) на живу оральну бівалентну вакцину проти поліомієліту (бОПВ), та оголосила 18 квітня 2016 року Національним днем переходу на використання бівалентної вакцини. Одночасно з Україною до цього процесу долучилися ще 156 країн світу.

Припинення використання тОПВ зумовлене вилученням з живої оральної поліомієлітної вакцини ІІ типу вірусу, в якому ВООЗ уже не вбачає загрози.

"Обидві вакцини забезпечують однаково ефективний захист від поліомієліту. Різниця полягає лише в тому, що одна з них не забезпечує захист від того штаму поліовірусу, який на сьогодні вже ліквідовано в усьому світі. Натомість новий тип ОПВ забезпечуватиме ще більш ефективний захист від інших двох штамів вірусу поліомієліту, що досі циркулюють", – пояснив Представник ВООЗ в Україні Денніс Кінг.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, перехід на використання бОПВ передбачає одночасне вилучення усіх залишків тривалентної вакцини, яка з травня місяця в жодній країні не використовуватиметься. У зв’язку з цим МОЗ України підготовлено план переходу, одним із напрямків якого є порядок вилучення та подальшої утилізації всіх залишків тривалентної вакцини з усіх закладів охорони здоров’я усіх форм підпорядкування. Інший важливий напрямок буде спрямований на проведення роз’яснювальних тематичних семінарів для фахівців-імунологів, лікарів вакцинальних кабінетів з питань переходу.

Перехід на використання нового виду ОПВ-вакцини ніяким чином не впливає на процес імунізації дітей проти поліомієліту в країні.

"Бівалентна вакцина зареєстрована в Україні та буде закуплена Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ та поставлена в Україну вже у травні 2016 року в достатній кількості, що дасть змогу продовжувати проведення вакцинації проти поліомієліту відповідних груп дітей згідно з Календарем профілактичних щеплень", – повідомив заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець.

Бівалентна вакцина, за його словами, не є новою вакциною і порядок її використання не змінюється.

"Використання ОПВ-вакцини необхідне, адже вона має здатність не лише створювати індивідуальний захист від поліомієліту, але й також зупиняти циркуляцію вірусу у середовищі, що є обов’язковою умовою для ліквідації вірусу назавжди",  підкреслив він.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: